YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son Padişah Vahdettin hain miydi?
Kanal A’da yayınlanan “Dünden Yarına” programını sunan usta Belgeselci Cüneyt Polat Osmanlı’nın 36. Padişahı Vahdettin’i anlatan bir belgesel hazırladı.
Son Padişah Vahdettin hain miydi?
16 Şubat 2013 / 19:00 Güncelleme: 16 Şubat 2013 / 19:03

 

Ne yazık ki hatalarla dolu olduğu 21. yüzyılda anlaşılan resmi tarih tezinde son padişah Vahdettin ‘hain’ olarak adlandırılmaktadır. Ancak bu çirkin bir iftiradır. Böylesine bir iftiranın dönemin şartları ne olursa olsun atılması hiç hoş değildir. Sonraları ortaya çıkan tanıklıklar ve belgelerle Vahdettin’in hain olmadığı, hatta Kurtuluş Savaşı fikrini ortaya atanın bizzat kendisi olduğu ortadadır.

Peki sultan Vahdettin dönemi nasıl yaşanmış ve neler olmuştur?

BİRİNCİ BÖLÜM 

İKİNCİ BÖLÜM

 

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

00:39
 // Kenan Akkuş
Hainlik ve vatansevrlik göreceli kavramlardır. Kime göre hain, kimlere göre vatansever değişkendir. Mesela Yunanlılara göre Türk hayranı olmak, Yunanlıların hainidir. İşgal edilen bir ülkenin direnişcileri, işgal edenlerce hain görülür. Lafı uzatmayacağım, Vahidettin ve Abdulhamit, piru pak ve vatanını çok seven, değersizleştirilmeye çalışılan, memleketin hazinesi ve tapularıdır. Bırakın altın yerde dursun, duvardaki teneke elbet paslanıp düşecek....
17 Şubat 2013 00:39
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler