YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şefkat Tepe skandalına ilginç savunma
Diziye gelen tepkilerden sonra Samanyolu TV savunmaya geçti. Bu savunma üzerine sosyal medyada tepkiler yeniden arttı ve "Yazıklar olsun" denildi.
Şefkat Tepe skandalına ilginç savunma
13 Şubat 2014 / 11:48 Güncelleme: 13 Şubat 2014 / 12:00

Peygamber Efendimizi ışık halinde gökten indirerek bir kamyona bindirdiği Şefkat Tepe dizisindeki 4 dakikalık bölüm için komik bir savunma yapıldı. Yapılan küstahlık ve rezaletin yetmediği gibi bu alçakça görüntüye gelen tepkileri de dizinin reytingine bağladı.

Müslüman aleminden gelen sert tepkileri görmeyen ve Peygamber Efendimize yaptıkları saygısızlığı hiçe sayarak milyonlarca vatandaş tarafından gelen eleştirileri bir kara propaganda olarak kendilerine karşı yapıldığını söyleyerek savunmaya geçtiler

Milyonlarca müslümanı dizini reytingi rahatsız etmiş

Samanyolu TV büyük küstahlığa gelen tepkileri dizinin reytingine bağlaması yuh artık dedirtti. Yapılan açıklamada, dizideki büyük saygısızlığa yapılan sert eleştirileri görmeyip, 'Türkiye'de reyting rekoru kıran yapımı Şefkat Tepe dizisini hedef aldılar' diyerek kara propaganda haline getirildiğinden bahsettiler.

Sansür uygulamışladı

Komik ve acı bir savunmaya geçen Gülen örgütünün kanalı dizinin o sahnesine sansür uygulayarak telif hakkı nedeniyle internetten kaldırttılar. Milyonlarca kişi bu komik savunma üzerine "O zaman dizide bir sakınca yoksa neden sansür uyguladınız" diye sordu. Bu savunmadan sonra müslüman bir ülkede yapılan küstahça diziye sosyal medyada tepkiler yeniden arttı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurul Üyesi ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Erul ""Peygamber efendimiz bizim her şeyden önce rol modelimizdir. Ama asla rol oyuncumuz değildir, rol oyuncusu olamaz. Buradaki yanlış, bizim İslamdaki peygamber anlayışımızın yeniden sorgulanması gerekiyor. Kur'an-ı Kerim'e göre Peygamber efendimizin Mekke'de Medine'de yaşadığı siret gerçekliğine göre doğru bir peygamber anlayışına sahip çıkmamız gerekiyor. Bu ve benzer filmler geçmiş yıllarda çeşitli velilerle ilgili yapılan filmlerde hep veliler gösteriliyordu. Son zamanlarda peygamberlerin ışık huzmesi şeklinde de olsa gösterilmesi yanlıştır. Bunun nereye kadar gidebileceğini de kestirmek zordur" dedi.

Ruh çağırmayı andıran bir sahne

İster bir rüyayı anlatsın ister bir film olsun günümüz insanının bilgilerini eğer görsel malzemeler oluşturuyorsa bunun bir imaj sorunu olduğunu kaydeden Erul, "Peygamber imajını sıradanlaştıran, basitleştiren hatta bir ruh çağırmayı andıran bir sahne bir senaryo asla Peygamberimizin yüceliğine, onun şanına, onun kutsallığına yakışan bir sahne değildir. Peygamberimizin doğru anlaşılmasının tekrar altını çizmek istiyorum. Elbette salih rüya, sadık rüya haktır. İnsanlar rüyalarında peygamberimizi de pek ala görebilirler ama bunlar çok özel anlardır. Bir çok insan böyle bir rüya görmüşse, bunları paylaşmaz. Hele hele kamuyla, diziyle, filmle paylaşılması da doğru değildir" diye konuştu.

BUNLAR MOSAD CEMAATİ
 // cihat beğendik
UYANIN! Bunlar islama değil, daha çok kendi menfaatlerine hizmet etmektedir. Bunlar reyting için dini hep menfaatlerine kullandılar. ...
13 Şubat 2014 Perşembe 13:04
12:52
 // Yanlış
Yanlış olan birşeyin arkasında durmak da o kadar yanlıştır! neyin savunmasını yapıyorsunuz onu anlamış değilim
Estagfirullah Estagfirullah......
13 Şubat 2014 12:52
11:59
 // KIPTİ'NİN KITMİR'İ
Secaat ederken Merdi Kıpti, sirkatini söylermiş. Gülen ve avanesi, kimin Kıtmir'i?...
13 Şubat 2014 11:59
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler