YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcılık'tan Cumhuriyet Gazetesi'ne 'terör' soruşturması
Savcılık, Cumhuriyet Gazetesi'nin MİT TIR'larıyla alakalı bugünkü manşeti için soruşturma başlattı.
Savcılık'tan Cumhuriyet Gazetesi'ne 'terör' soruşturması
29 Mayıs 2015 / 11:03 Güncelleme: 29 Mayıs 2015 / 11:10

Cumhuriyet Gazetesi nerede çekildiği belli olmayan fotoğraflarla Türkiye'yi dünyaya savaş suçlusu gibi gösterme manşeti ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı terör soruşturması başlattı.

Amaç Türkiye'yi dünya kamuoyunda küçük düşürmek 

MİT TIR'larının Adana ve Hatay'da durdurulması ile ilgili soruşturma yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, TIR'ları Paralel Yapı'ya mensup kişilerin Türkiye'yi uluslararası arenada zor durumda bırakmak amacıyla sanki yasa dışı oluşumlar destekleniyor havası vermek niyetiyle durdurulduğunu ana hedefin ise Türkiye Cumhuriyeti hükumetinin yetkililerinin Uluslar arası Savaş Suçluları Mahkemesi'nde mahkum etmek olduğunu tespit etti.

O TIR'ı durduran 26 kişi cezavinde 

Savcılık sözde Selam örgütü soruşturması kapsamına aldığı TIR'ların durdurulması eyleminin paralel örgütün bir planı olduğunu belirledi ve bu çerçevede toplam 26 asker tutuklanarak ceza evine konuldu. Soruşturma savcısına göre MİT Tırları planlı şekilde durduruldu ve talimat paralel yapılanmanın üst yöneticileri tarafından verildi.

Cumhuriyet'e terörle mücadele soruşturması 

Haber üzerine harekete geçen Başsavcılık 3713 sayılı terörle mücadele kanunu çerçevesinde Cumhuriyet Gazetesi yöneticileri hakkında soruşturma başlattı.Cumhuriyet Gazetesi yöneticileri ifadeye çağırılacak.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler