YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savaş gemilerinin Kur'an sırrı
Savaş gemilerinin Kur'an sırrı
25 Ekim 2009 20:45
Ercan Çitlioğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri dine karşı mıdır? Sorusuna TSK'da dini değerlerin ne kadar sağlam kurulduğunu şu çarpıcı örnekle anlattı.

Star TV Her Açıdan proğramınında Ruhat Mengi, konuklarına "Türk Silahlı Kuvvetleri dine karşımıdır"? Sorusuna Gazi Üstteğmen Abdullah Ağar ve Ercan Çitlioğlu cevap verdi.

 Türk Silahlı Kuvvetlerinin dine karşı olmadığını vurgulamak için Gazi Üsteğmen Abdullah Ağar kendi hatıralarında örnekler verdi.

Abdullah Ağar, askerin dinsiz olduğu propagandasının cumhuriyetin kuruluşundan beri devam ettiğini, bunu da ülkenin kadim düşmanlarının sürekli silah olarak kullandğını anlattı.

En son 1990'ların başlarında dağda PKK ile karşılaşmalarında teröristelerin asker ve devlet aleyhine dinsizlik propagandasını nasıl yaydığının ayrıntılarını anlattığı proğramda aynı soru Ercan Çitlioğluna'da soruldu

Ercan Çitlioğlu, Askerin kesinlikle dine karşı olmadığını şu çarpıcı örnekle anlattı. "Bütün savaş gemilerinin en yüksek noktasında bulunan radarların üstünde Kuranı Kerim bulunur.

Bütün komutanlar gemilerin denize ilk açılışında Bismillah vira derler

Ramazanda hangi kışlaya gidilirse gidilsin sahur ve iftar yemekleri hazırlanır" dedi.

Doğru!Amma?
 // ibrahim çelikoğlu
Atatürk zamanı padişah yanlısı milliyetçilik yapan milliyetçiler vadı.
Atatük,padişahın baş komutanı olduğu halde,devlet düşmanı ilan edilip ayaklanmaların olduğu malum.O devir başka.Cumhuriyet düşmanlarına uygulamalar doğruydu.Şimdi, Cumhuriyet düşmanı bulamazsınız.Demokrasi ve hukuk isteyenler vardır.Malesef, bunlar
Atanın zamanındaki yobazlarla bir kefeye konurlar ve devlet terörünün büyüğünü hak etmedikleri halde yaşarlar....
27 Ekim 2009 11:15
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler