YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şaşmaz: Annem isterse her şeyi yaparım
Şaşmaz: Annem isterse her şeyi yaparım
Şaşmaz: Annem isterse her şeyi yaparım
01 Nisan 2009 / 13:13 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Kurtlar Vadisi dizisinin Polat Alemdar'ı Necati Şaşmaz, Saba Tümer'le Bu Gece programının 1. yaş gününde Saba Tümer'e konuk oldu. Necati Şaşmaz, Polat Alemdar, Kurtlar Vadisi ve kendisi ile ilgili merak edilenlere yanıt verdi.


İskender ne olacak?


Saba Tümer, diziyi izleyenlerin en merak ettiği konuyu Necati Şaşmaz'a sorduğunda "Bunu bir kere bir panelde bana sormuşlardı, 'Bir buçuk olunca yiyeceğim' demiştim. Bilemiyorum. Stok senaryo çalışmıyoruz. Ucu ucuna bilgi sahibi oluyoruz." şeklinde biraz esprili bir yanıt aldı. 'Gündemi yakalamak için mi bu şekilde çalışılıyor?' sorusuna da Şaşmaz, "Onun da etkisi var, arkadaşlarımız izleyip de yazmayı seviyor" yanıtını verdi.


Muro


Necati Şaşmaz, dizinin bir diğer sevilen karakteri Muro için de "Şu anda Polat'ın şemsiyesi altında. Polat'ın ve Muro'nun çıkarları açısından böyle ama ara sıra kaçıyor. Kaçınca da bulup getiriyoruz." dedi. Şaşmaz, Muro'yu oynayan Mustafa Üstündağ ile de iyi anlaştığını sözlerine ekledi.


"Derin gönül işleri"


Diziye verilen aranın ardından çekilen yeni bölümlerde Polat'ın bir ilişki yaşaması ve buna gelen tepkilerin anımsatılması üzerine Necati Şaşmaz şunları söyledi: "Nasreddin Hoca hikayesi gibi bir şey. Hani devenin üzerindeki dede ve torunu...Çocuk devenin üzerindeyken 'Yahu küçücük çocuk devenin üzerinde, yaşlı adam yürüyor, dede devenin üzerindeyken 'Küçücük çocuk yürüyor...' deniliyor. Biz bir sürecin içindeyiz. Daha önce başka türlü eleştiriliyorduk. Bir zamanlar 'Aa bu erkek dizisi' derken şimdi birkaç tane kadın koyuyorsunuz, tersini söylüyorlar. Aslında senaryo matematiği içinde anlatılan hikayelere bakmalıyız. Az sabır gerekir. Elif zamanında da 'Çıkartın bu kızı' diyorlardı. Aslında hep olagelen bir şey bu. Bir süre sonra da çok seviyoruz Ebru'yu diyeceklerdir. "


Ebru'ya evlenme teklifi


Polat Alemdar'ın Ebru ile ilişkisini ise Necati Şaşmaz şöyle anlattı: "Annesinin  baskısı ve ölüm döşeğinde son isteği...Uzun zaman sonrasında aşk paylaşımı -aşk değil- yaşadığına inandığı birisi Ebru. Elif'i gömmesi gerekiyordu belki de. Artık yeni bir hayatın gölgesine girdi. Elif kadar büyük değil. Evet hoşlanıyor. Ama anne isteği ön planda. Büyük aşk sezinlemiyorum ben senaryodan."


Annem isterse her şeyi yaparım


Polat Alemdar'ın yaşadığı bu durumu Necati Şaşmaz'ın kendi hayatında da yaşaması halinde ne yapacağı sorusuna "Annem isterse her şeyi yaparım" yanıtını veren Necati Şaşmaz, evleneceği kişinin hem seveceği hem de iyi bir eş ve iyi bir anne olması gerektiğini söyledi.


Hiç aşık olmadım


Kendisine sürekli aşkla ilgili sorular sorulduğunu ancak hiç aşık olmadığını söyleyen Necati Şaşmaz aşkı da "Aşk karadelik gibi bir şey. O karadeliğin ardında olan bir şey. Ama herkes oraya gitmeye cesaret edemiyor. " şeklinde tarif etti, kadını cazip kılan şeyin ailesine bağlılığı olduğunu söyledi.


İlk bölüm unutulmaz


Kurtlar Vadisi'nde en sevdiğiniz bölüm hangisi sorusuna Şaşmaz,  "İlk bölümü çok severim. Her şey orada başladı. Ama ben oynamadım o bölümde. Sadece bir resim vardı. İkinci bölüm ben girdim." yanıtını verdi.


Bundan sonra dizi değil film


Necati Şaşmaz bundan sonra yapacaklarına ilişkin de ipuçlar verdi: Şu anda Kurtlar Vadisi'nde oynuyorum. Dizi bitinceye kadar başka bir dizide oynamam mümkün değil. Sinema teklifi gelirse olabilir. O da yaz döneminde olabilir. Bir teklif ya da bizim ürettiğimiz bir şey olursa bakarız. Kurtlar Vadisi hikayesi oldukça gidebilecek bir dizi. Bittikten sonra dizide değil bir filmde oynamayı düşünüyorum ve kendi sesimi kullanmak istiyorum. "
(Habertürk)

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler