YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rasim Ozan Kütahyalı gözaltına alınacak
Rasim Ozan Kütahyalı gözaltına alınacak
11 Eylül 2015 14:19
Mili Takıml Fatih Terim'in şikayeti üzerine açılan "Haberleşmenin gizliliğini ihlal" davasında, Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Karara göre Kütahyalı görüldüğü yerde gözaltına alınacak.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 28. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanıklar katılmazken, taraf avukatları hazır bulundu.

Şikayetçi Fatih Terim'i duruşmada avukatı Rezan Epözdemir temsil etti. Rasim Ozan Kütahyalı'nın avukatı, "Müvekkilimiz Cumartesi Ankara'ya gitmesi gerektiğinden duruşmaya katılamamıştır" dedi.

KÜTAHYALI İÇİN YAKALAMA KARARI

Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) mahkemeye gelen yazının kendi iddialarını doğrular nitelikte olduğunu savunarak "Fatih Terim'in Milli Takım Türkiye Futbol Direktörü olarak çalışmaya başladığı dönemde 4 maç üzerinden Galatasaray takımını çalıştıracağı sanık Ünal Aysal'ın bilgisi dahilindedir. Bu nedenle Ünal Aysal'ın savunma içeriğini çürütmektedir." dedi. Avukat Epözdemir, "Rasim Ozan Kütahyalı ısrarla duruşmalara katılmamaktadır. Hakkında yakalama emri çıkarılmasını talep ediyoruz" dedi.

"AK Parti KONGRESİNE KATILACAK"

Bunun üzerine söz alan Rasim Ozan Kütahyalı'nın avukatı ise "Müvekkilimiz gazetecidir, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kongresine katılacaktır" dedi. 
 
YAKALAMA VE ZORLA GETİRME KARARI

Duruşma sonunda mahkeme, tanık Ali Ertem Şener'in zorla getirilmesine, sanık Rasim Ozan Kütahyalı'nın ise yapılan aramalara karşılık bulunamadığını ve savunma vermekten kaçındığını belirterek hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Duruşma Ekim ayına ertelendi.

"GÖRÜLDÜĞÜ YERDE KELEPÇE VURULACAK"

Avukat Rezan Epözdemir duruşma sonrası duruşmada yaşananları basın mensuplarına anlattı. Epözdemir "Çiftçi Ahmet ile Rasim Ozan Kütahyalı arasında bir fark olmadığını ortaya koyması için mahkemenin bir yakalama kararı çıkarması lazımdı. Bu hukuken kabul edilemez bir durumdur. Mahkemede yakalama kararı çıkardı. Bunun anlamı Türkiye'de nerede bulunursa kelepçeyle getirilip gözaltına alınıp ifadesi alınacak. Bunun anlamı bu" dedi.
 

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede Teknik Direktör Fatih Terim ile aralarında yaptıkları mesajlaşmaların basında yayınlanmasına neden olduğu iddiasıyla Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal hakkında "haberleşmenin gizliliği ihlal" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis, bu mesajları 30 Eylül 2013 tarihinde televizyon programında yayınlayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında da "hakaret ve haberleşmenin gizliliğini ihlal" suçundan 1 yıldan 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep ediliyor.

 

DHA

Rasim Kardesim
 // uykucu
Fatih kuaforde saci boyattiktan sonra herhalde kurulatmayi unuttu ve kafayi usuttu....
11 Eylül 2015 Cuma 16:33
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler