YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'den kovuldu
Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'den kovuldu
21 Kasım 2017 07:00
Boşnaklara yönelik skandal sözler sarf eden Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'den kovuldu.

Beyaz Futbol yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı önceki akşamki programda sarf ettiği çirkin sözler bugün gündemin en çok konuşulan konularından biri oldu.

Kütahyalı, büyük tepkinin ardından Twitter hesabından açıklama yaptı ve skandal sözleri için özür diledi.

"YOLLARIMIZI AYIRDIK"

Tepkilerin büyümesinin ardından Beyaz TV, Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarını ayırdı. Kanal yönetiminin yönetiminin aldığı kararı spor yorumcusu Ertem Şener duyurdu.

Şener, Beyaz TV canlı yayınında "Bu akşam kanal yönetimimizle aldığımız karar doğrultusunda, bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırdık." açıklamasında bulundu.

Ertem Şener şu açıklamayı yaptı:

"Dün akşam kimsenin tasvip etmediği, edemeyeceği büyük bir sıkıntı yaşadık. Tabi bu kimsenin kabul edemeyeceği bir durum oldu. Rasim Ozan Kütahyalı da bu vahim durumdan sonra bir hayli üzüldü, bir hayli sıkıldı. Üzüntüsü gerçekten son derece üst seviyedeydi. Bu bizim için kabul edilemez bir durum oldu. Ben bu kanalda Beyaz TV Spor'un genel direktörüyüm. 6 sezondur buradayım. Boşnak kardeşlerimizin kalbi çok kırıldı. Onlarla etle tırnak gibiyiz. Bu vahim karardan sonra, bu akşam kanal yönetimimizle aldığımız karar doğrultusunda bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırma kararı aldık. Rasim Ozan Kütahyalı bugünden itibaren bizimle olmayacak."

BEYAZ TV ÖNÜNDE KÜTAHYALI PROTESTOSU


Beyaz TV önünde toplanan bir grup, spor programında sarf ettiği sözleri nedeniyle yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı'yı protesto etti. Televizyon kanalının Kütahyalı ile yollarını ayırdığını açıklaması üzerine protestocular, eylemlerini sonlandırdı.

İstanbul'da yaşayan Boşnaklar'dan oluşan yaklaşık 100 kişilik grup, saat 23.00 sıralarından programın yayınlandığı Fulya'daki televizyon kanalı binası önünde toplandı. Ellerinde bayraklar bulunan gruptakiler, yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı aleyhinde sloganlar attı.

Polis, televizyon binası çevresinde güvenlik çemberi oluştururken toplumsan müdahale aracı TOMA da hazır bekletildi.

Televizyon kanalının Kütahyalı ile yollarını ayırdığını açıklaması üzerine protestocular, yaklaşık 1 saat süren eylemlerini sonlandırdı. 

Boşnaklar bizim Avrupa'daki
 // Rasim DUMAN
emânetlerimizdir. Evlâd-ı Fâtihân'dır. Son asrın büyük Dehâ ve Mücâhid'lerinden Aliya İzzetbegoviç'in "dâsitâni" ve dirâyetli liderliğinde, 1991-1994 arasında üç sene süren savaşta, sâdece Sırplara değil ; Bütün Batı Dünyası'na karşı muazzam bir mukavemet gösterdiler ve varlıklarını muhafaza ettiler ve Din-i Mübîn-i İslâm'ın izzetini korudular. Bu güzel insanlara karşı "sevgi saygı ve muhâbbet"ten başka bir kelâm etmek, sâdece bu kelâmı edenin cehâlet ve gafletini isbât eder....
21 Kasım 2017 Salı 22:01
aa
 // asım bayrak
şerefsiz namussuz. bu zamana kadar onbir defa toplu katliama maruz kalmış, Avrupa'da islamın sembol milletlerinden boşnaklara reva gördüğü söylemlerini 7 değil, 77 sülalesine havale ediyorum....
21 Kasım 2017 14:37
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler