YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ramazan coşkusu bir ay boyunca sizlerle KANAL A ek
Ramazan coşkusu bir ay boyunca sizlerle KANAL A ek
Ramazan coşkusu bir ay boyunca sizlerle KANAL A ek
04 Eylül 2008 / 12:14 Güncelleme: 00 0000 / 00:00











Ramazan coskusu Kanal a'da sürüyor. Ramazan ayı boyunca birbirinden güzel programlarla karşınıza çıkacak olan Kanal a yine kendinden bekleneni yaptı. İşte ilgiyle izleyeceğniz Ramazan programlarımız..



 



Üsküdar’da Sabah, Ramazan ayında da birbirinden ünlü konukları ve ilgiyle takip edilen konuklarıyla sabahlarınızı neşelendirmeye devam ediyor. Aradığınız seviyeli sohbet, keyifli müzik ve kültür-sanat gündemine ilişkin daha pek çok şey Esra Harmanda’nın sempatik sunumuyla hergün 10:40’da Kanal a’da



 



Kadın'a Dair, Aysun Odabaşı’nın sunumuyla Ramazan ayı boyunca Ramazana özel konuları ve konuklarıyla izleyiciyle buluşuyor.



 



İftar sofraları için yemek tarifleri, Ramazan tatlıları, Ramazanda beslenme, Ramazan alışverişi ve Ramazana dair daha pek çok konuya ait özel bölümlerin yanı sıra tasavvuf müziğinin en güzel örnekleri, İftar Sevinci programından hemen önce hafta içi her gün 15:40’ta canlı yayınla Kadına Dair’de ekrana geliyor. Kadına Dair Ramazan özel yayını canlı müziğin yanı  sıra sokaktan iftar manzaraları, iftar çadırları, Ramazan eğlenceliri gibi farklı mekanlardan görüntüler ve röportajlardan oluşan VTR’lerle daha da renkleniyor.



 



İftar Sevinci, Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği Sanatçısı Ertuğrul Erkişi hazırlayıp sunuyor. İftar Sevinci, Ramazan ayı boyunca her akşam saat 17:00’den iftar vaktine kadar Kanal a stüdyolarından canlı yayınla izleyiciyle buluşuyor. Ertuğrul Erkişi’nin seslendireceği ilahilerle renklenen iftar sofraları, değerli konukların sohbetleri ve hazırlanan Ramazan Özel bölümleriyle iftarın beklendiği dakikalara neşe saçıyor.



 



İlim dünyasının seçkin isimleri, akademisyenler ve sanatçıların katılımıyla her gün farkı konukların ağırlanacağı İftar Sevinci Programında, ekran başında iftar saatini bekleyen izleyicileri aydınlatıcı VTR ile her gün yeni bilgiler aktarılıyor. Tasavvuf dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Tuğrul İnançer’in  anlattığı  “Mesnevi Hikayeleri”, Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın güçlü anlatımıyla hazırlanan “Sahabe Hayatları” ve “Şefkat Yolu Derneği ve Ümraniye Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan “Şefkat Yolu” yardım bölümüyle 11 ayın sultanı Ramazan ayında zihinler aydınlanırken ihtiyaç sahiplerine de yardım eli uzatılıyor.



 



Gecenin Nuru, sahurlarınızı renklendiriyor. Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın güçlü hitabetiyle sahur vakitleri Kanal a’da dopdolu yaşanıyor.  Deneyimli televizyoncu Mehmet Toprak’on hazırlayıp sunduğu, engin bilgisiyle gönül dünyasında derin izler bırakan Necmettin Nursaçan’ın sahabe hayatından kesitleri ekran başındakilerle paylaştığı Gece’nin Nuru programı , farklı alanlardan ağırladığı konuklarla her gece 03:30'da Kanal a ekranlarında.



 



Hatm-i Şerif, Ramazan boyunca her gün saat 05:45'te Abdülkadir Şehitoğlu'nun sesinden bir cüz olarak dinleyebilirsiniz

 200
Gecenin Nuru
 // Bilâl Aydoğdu
İmsak vaktinde çıkarılan renkler yanlış . Anlamlarına göre renklendirilmelidir....
06 Ağustos 2011 04:27
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler