YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Radyoların ilk frekansı 87.5'ten tüm dünyaya!
Radyo A, Ankara'da 87.5'te yayın yapmakta olan bir haber, kültür ve bilgi radyosu olmakla birlikte yayınlarını, kendi vericilerinin yanında uydu ve internet üzerinden tüm dünyaya ulaştırıyor.
Radyoların ilk frekansı 87.5'ten tüm dünyaya!
17 Eylül 2013 / 15:30 Güncelleme: 17 Eylül 2013 / 16:57

Radyo A, yayınlarında ağırlıklı olarak haber, kültür ve müzik programlarına yer vererek dinleyenlerine doğru, güvenilir haber vermenin yanında, onları yaşamın her alanında bilgilendirmekte, kültür dünyamızın zenginlikleriyle buluşturmaktadır.

Radyo A, bir haber radyosu olarak, Kanal A televizyonunda yılların verdiği birikimle hazırlanan haber bültenlerini ve etkin haber/yorum programlarını canlı olarak yayınlamaktadır.

Bunun yanı sıra, Radyo A Haber Merkezi tarafından da gündemi ayrıntılı bir şekilde dinleyicilerine aktaran haber bültenleri hazırlanmaktadır.

Çalışanlar, ev hanımları, öğrenciler gibi değişik kesimlerden dinleyicilere hitap eden Radyo A, gün boyu süren çeşitli programları ile en çok tercih edilen radyolar arasında yer almaktadır.

Bu kapsamda Radyo A, kültürel ve bilgilendirici çeşitli programlara yer vermekte, A'dan Z'ye yaşamın tüm alanlarında yayınlar yapmaktadır.

Radyo A’nın yayınları arasında, geçmişten günümüze taşıdığımız kültürel miras,
“A Kültür” programıyla ele alırken, “Aklın Kör Noktası” programında hayat ve insanlarla ilişkilerimiz masaya yatırılıyor.

Geleceğimiz olan çocuklarımızla ilgili tüm konular da “Çocukla Hayat” programında konuşuluyor.

Bunların yanında kişisel gelişim, sosyal yaşamla ilgili programlar, şiir programları da Radyo A’nın yayın akışında yer buluyor.

Elbette radyo dinleyicisinin vazgeçilmezi haline gelen müzik ve spora da yer veriliyor.

Haftanın en çok istek alan, en çok dinlenen, en sevilen şarkıları, “Müzik 20” programında, Türk Sanat Müziği’nin en seçkin örnekleri “Yalın Saatler” programında, nostaljik şarkılar ise “Açık Hava Gazinosu” programında dinleyici ile buluşuyor.

Sporda ise, futboldan basketbola, bokstan güreşe tüm branşlar “Spor Meclisi”nde değerlendiriliyor.

Bir haber radyosu olan Radyo A, yayın politikasının temeline kalite, güvenilirlik, doğruluk ve seviyeli yayıncılık anlayışını alarak kültür, müzik ve spor programlarıyla geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmaktadır.

Radyo A… Radyoların ilk frekansından tüm dünyaya ulaşan haberin, kültürün, bilgi ve yaşamın adresi; TÜRKİYE’NİN SESİ

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler