YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Radyocular için geri sayım başladı
Radyocular için geri sayım başladı
17 Ocak 2015 15:05
Ulusal Radyo Platformu (OYDAR) tarafından 4 Mayıs'ta bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Radyo Oskarları’nda yarışacak adaylar kahvaltıda biraraya geldi.Etkinlikte, radyoculara ödül töreni ve oylama sistemi hakkında bilgi verildi.

Ulusal Radyo Platformu (OYDAR) tarafından düzenlenen 1’inci Radyo Oskarları Ödül Töreni öncesinde Beykoz Belediyesi ev sahipliğinde Beytaş Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kahvaltıda biraraya gelen radyoculara, ödül töreni ve oylama sistemi hakkında bilgiler verildi.

Programa, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğu, Özel Radyo Yayıncıları Derneği (ÖRYAD) Başkanı Hakan Kurulay ve Ulusal Radyo Platformu Genel Koordinatörü Erkut Aktaş’ın yanı sıra çok sayıda radyo yöneticilere ve programcıları katıldı.

Radyocularla biraraya gelen Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, “Beykoz gibi güzel bir ilçeden umarım geleneksel hale gelecek radyo oskarlarının ilkinin başlangıcı olması bizim açımızdan da oldukça heyecan verici. Biz de yerel yönetim olarak bu tarz organizasyonlara geçmişte de çok destek verdik, bu programa da destek veriyoruz. Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in hassasiyetleri doğrultusunda bundan sonra olacak olanlara da elimizden geldiğince elbette destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

18 dalda ödül verilecek

Çeşitli dallarda ödüllerin verileceğini kaydeden Özel Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Hakan Kurulay ise, “Özel Radyo yayıncılar derneği olarak biz ve aynı zamanda Ulusal Radyo Platformu olarak radyocuların daha iyi işler yapmasını teşvik edici bir organizasyon yapmamız gerektiğine inanıyorduk.

Bir hayalimiz vardı ve bunu 4 Mayıs günü Cemal Reşit Rey salonunda gerçekleştireceğiz. 18 kategoride ödüller verilecek ve sonuçta da 18 dalda verilecek olan Radyo Oskar Ödülleri sahiplerini bulacak. Müzik yapan sanatçılar değil sadece radyocular burada olacak, radyocular ödüllerini alacak. Oylamalar neticesinde inşallah herkes hak ettiği kategoride yerini bulur” dedi.

Bu kez sanatçılar ödül verecek

Radyonun bütün kategorilerinde ödül vereceklerini söyleyen Ulusal Radyo Platformu Genel Koordinatörü Erkut Aktaş, “Türkiye’nin en büyük radyo ödülü organizasyonu diyoruz. Çünkü radyonun bütün kategorilerinde ödül veriyoruz. Hiçbir kategorisini, hiçbir çalışanını, hiçbir emektarını es geçmiyoruz. Genel yayın yönetmeni, müzik direktörü, teknik ekip, reklam ekibi yani tamamıyla radyonun ve radyocunun ödüllendirildiği bir organizasyon.

Bundan önceki organizasyonlarda radyo ödül organizasyonlarıyla beraber sanatçılara, yılın Türkçe pop müzik sanatçısı, yılın halk müziği sanatçısı gibi müzik kategorileri uygulanıyor. Birinci Radyo Oskarları'nda sanatçılar ödül almayacak tam tersi sanatçılar ödül verecek” şeklinde konuştu.

Ödül verilecek kategoriler

4 Mayıs’ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek ödül töreninde Yılın Radyo İstasyonu, Yılın Yabancı Müzik Radyo İstasyonu, Yılın Radyo Programı, Yılın Yerel Radyosu, Yılın Haber Radyosu, Yılın Radyo Haber Spikeri, Yılın Radyo Genel Yayın Yönetmeni, Yılın Radyo Müzik Direktörü, Yılın Radyo PR Danışmanı, Yılın Radyo Prodüksiyon Elemanı, Ulusal Radyolara En Fazla Reklam Veren Firma, Yerel Radyolara En Fazla Reklam Veren Firma, Yılın Yılın Radyo Reklamı, Yılın Radyo Komedyeni, Yılın Radyo Sosyal Etkinlik Projesi, Yılın En İyi Kültür Sanat Programı, Yılın Radyo Konuk Programı, Yılın İnternet Radyosu kategorilerinde ödüller sahibini bulacak.

 

İHA

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler