YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Rabia Tv' Türkiye'den yayına başladı
'Rabia Tv' Türkiye'den yayına başladı
22 Aralık 2013 15:56
Müslüman Kardeşler'in kurduğu "Rabia" isimli televizyon kanalı cuma günü yayınına başladı.

Mısır 'daki darbeye karşı direnişin sembolü olan Rabia Meyda'nının ismiyle kurulan bir Arap kanalı türkiye 'den yayına başladı.

Mısır'ın El Ahram gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, adını Kahire'deki Rabiat'ül Adeviye Meydanı'ndan alan ve Türkiye'den yayın yapan kanalın en dikkat çekici isimlerinden biri de verdiği vaazlarla tartışma yaratan Mısırlı din adamı Yusuf el Karadavi.
Karadavi Mısır'ın ilk seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 3 Temmuz darbesiyle devrilmesine en sert yanıtı veren isimlerden biri olmuş ve tepki olarak El Ezher Yüksek Alimler Konseyi'nden istifa etmişti.

İstifası sırasında Karadavi, El Ezher Baş Müftüsü İmam Ahmed el Tayyib ve diğer önde gelen üyeleri darbeyi desteklemekle suçlamıştı.

Kanalın logosunun da Müslüman Kardeşler ve Mursi destekçilerinin de darbe karşıtı protestolarda sık sık kullandığı ve Türkiye'de de oldukça yaygın olan dört parmak işareti olduğu belirtildi.

Müslüman Müslüman'ın kardeşidir, öyleyse tüm Müslümanlar kardeştir (SAV)
 // Mühr-ü Süleyman
Hayırlı olsun tüm Mısır'lı kardeşlerimize. Hapiste de olsa, gerçek Cumhurbaşkanı Mursi'nin önderliğinde, Modern Firavunlara karşı kazanacakları kesin olan mücadelelerinde, küçüçükte olsa çorbada tuzumuz olacağı için bir kez daha gurur duydum devletimle, milletimle
BÖN BAKIŞLI kukla Sisi'nin küçük dünyasındaki küçücük menfaati için bilerek alet olduğu Yahudi oyununu bozacaklar, tıpkı Türkiye'deki gibi çünkü;
Bize vaadettiği günler gelecektir HAK(cc)'kın
Belki yarın, belki yarından da yak...
22 Aralık 2013 Pazar 22:51
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler