20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın193,982
 • BIST94.552
 • Dolar4,7377
 • Euro5,4923
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2548
 • İstanbul26 °C
 • Ankara25 °C
 • İzmir27 °C
 • Konya22 °C
 • Adana26 °C
 • Antalya26 °C
 • Diyarbakır28 °C
 • Bursa24 °C
 • Kayseri18 °C
 • Kocaeli22 °C
 • Şanlıurfa29 °C
 • Gaziantep25 °C
 • İçel27 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Postmodern darbeciler kurtarıcılığa soyundu'
"Duayenlerimiz seçime girme,CHP’ye destek ol telkini yaptı"
'Postmodern darbeciler kurtarıcılığa soyundu'
07 Mayıs 2009 / 17:51 Güncelleme: 07 Mayıs 2009 / 00:00

76 yaşında DP Genel Başkanlığına aday olan Hüsamettin Cindoruk, liderliğine oynadığı merkez sağın genel başkanlarının bile alay konusu oldu.


DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, “Gençlerin önünü açtık” diyerek Cindoruk’la dalgasını geçti.


SALİH UZUN: CİNDORUK KENDİNİ BRAD PİTT SANIYOR


ANAP Genel Başkanı Salih Uzun, Kanal a’dan Ahmet Sözcan'a yaptığı açıklamada, doğduğunda 80 yaşında olan “Benjamin Button”u anlatan Oscarlık filme göndermede bulunarak, “Sayın Cindoruk kendisini Brad Pitt sanıyor” demişti.


DP Genel Başkanı Süleyman Soylu ise Salih Uzun’dan daha sert açıklamalar yaptı:


-- Postmodern darbeciler şimdi kurtarıcılığa soyundu
--Duayenlerimiz seçime girme,CHP’ye destek ol telkini yaptı
— Bizi cepheleşmenin içine çekmek istiyorlar
-- Cindoruk’la dalga geçti: Gençlerin önünü açtık
--Cindoruk jakoben ve elitist
--Çiller, bin kez aday olsam bininde de destekler
--Darbeci ve Ergekoncularla hesaplaşacağım


 


DYP’NİN DUAYENLERİ SEÇİME GİRME, CHP’Yİ DESTEKLE TELKİNİ YAPTI


DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, eski genel başkanları Süleyman Demirel, Hüsamettin Cindoruk, Tansu Çiller’le ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal a’da hazırlayıp sunduğu “Görüş Farkı” programına katılan Soylu, “duayenler” dediği parti büyükleriyle ilgili bomba gibi açıklamalar yaptı. Soylu, “Bana telkinler yapıldı. CHP ile beraber ol, seçimlere girme diye. Bunu partinin büyükleri, duayenler yaptı” dedi.


Akşam Gazetesi Yazarı Deniz Güçer ile Yenişafak Ankara Temsilcisi Abdulkadir Selvi’nin de katıldığı programda içini döken Süleyman Soylu, 16 Mayıs’ta yapılacak kongrede darbeci zihniyetle hesaplaşacağını söyledi. Önceki gün adaylığını açıklayan Hüsamettin Cindoruk’la dalga geçen Soylu, “Gençlerin önünü açtık” diye espri yaptı.
İşte DP Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun Kanal a’ya yaptığı açıklamalar:


"PARTİMİN DUAYENLERİ CHP’YE DESTEK İSTEDİ"


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
Bana telkinler yapıldı. Buna seçime girme, CHP ile beraber ol, diye. Hem de bu partinin duayen diye nitelendirdiği insanlar yaptılar.


 


"BİZİ CEPHELEŞME İÇİNE ÇEKMEK İSTİYORLAR"


Ciddi bir cepheleşme var Türkiye’de. DP bu cepheleşmenin içine çekilmeye çalışılıyor. Ha biz partiyi kongreye götürürken bütün bunları biliyordum. Allah’a yemin olsun ki Sayın Cindoruk’un da aday olacağını biliyordum. Ben bu tabloda bu iş için kimin aklını koyduğunu da biliyordum. Fakat bir şey istiyorum, bir de bu halka güvenelim.

"DARBECİLER KURTARICILIĞA SOYUNDU"


Yıllardan beri demokrasi çizgisinde iyi sınav verememiş insanlar ve özellikle demokrat partiyi savunmakta acziyete düşmüş, yani 1950-60 arasını savunmakta acziyete düşmüş insanlar. Daha sonra 1990 sonrası hem 28 Şubat postmodern darbe sürecinde etkin rol oynamış insanlar hem de hemen onun üstünde 367’de cumhurbaşkanlığı seçiminde partimi yanlış yönlendirmiş, partime yanlış akıl vermiş insanlar partinin yeniden kurtarıcısı rolüne çıkıyorlar… Biz bu demokrasi imtihanını başarısızlıkla vermiş bir anlayışa prim sağlamamak için 6 Ocak tarihinde 18 günde yaklaşık 52 vilayet dolaştım. Binlerce km yol yaptım ve millete demokrat partinin yeniden ayağa kalkabileceğini anlattım…. 14 Aydır yanlış bir tek söz söylemedim. Ne demokrasi adına ne Türkiye adına ne gelecek adına ne de bu ülkeyi incitecek, devleti incitecek tek bir söz söylemedim. Arkadaşlarım da söylemedi.


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN


"CİNDORUK JAKOBEN, ELİTİST"


Ama siyasi çizgisiyle Allah şahittir hiçbir gün örtüşmedim. Benim babamla siyaset yaptı, o da örtüşmedi. Bir kere Türkiye’ye bakışımız farklı. Bu toprakları, bu insanları değerlendirmemiz farklı. Bu topraklara tedbirli bakmanın bu ülkeyi küçülttüğüne inananlardanım. Bir korku, paranoya oluşturmak ve herkesi bu sisteme bir zarar verecekmiş endişesiyle sınırlandırmak ve sürekli olarak devletin baskısını milletin üzerinde tutan bir anlayışı, anlayış olarak gören bir bakış görüyorum ben. Benim partimi bir dönem bunun içerisine çekmeye çalıştılar. DP devletle millet arasındaki dengeyi millet lehine kuran çoğulcu bir anlayıştır. Kimseyi ayırt etmeyen bir anlayıştır. Bakın ben geldiğimden beri ahlaklı siyaset diyorum. Bunları tesadüfi söylemiyorum. Ben yıllardan beri siyasetin üzerinde oynanan ve özellikle merkez sağ siyaseti çürütmeye çalışan yapıyı görüyorum. Onun için ısrarla ahlaklı siyaset, ahlaklı demokrasi diyorum. Onun için ısrarla ötekisi olmayan Türkiye diyorum. Herkesi kucaklayan herkesi bir araya getiren bir Türkiye diyorum. Israrla AB diyorum. Israrla Türkiye’nin kendi coğrafyasındaki değerlere sahip çıkma diyorum. Israrla yeni bir anayasa diyorum.


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
"ÇİLLER, BİN KEZ ADAY OLSAM BİNİNDE DE DESTEKLER"


Tansu Hanım daha önce beni desteklemişti. Bin kez aday olsam bininde de destekler. Kanalahaber.com/ Hazırlayan: Zeynep Zelan


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN


MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler