YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Paralel Yapı kayyuma boş bina teslim etti'
İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nın aldığı kararla, Feza Gazetecilik'in, kayyum heyetine, boş bir bina ve çalışmayan teknolojik bir altyapı bıraktığı belirlendi.
'Paralel Yapı kayyuma boş bina teslim etti'
07 Mart 2016 / 15:10 Güncelleme: 07 Mart 2016 / 20:40

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliğinin "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) faaliyetleri kapsamında ve örgüt faaliyetlerine destek olacak şekilde kullanıldığı yönünde kuvvetli deliller bulunması" nedeniyle kayyım atadığı Feza Gazetecilik şirketinin, Zaman gazetesinin döküman ve malzemelerini Yarına Bakış'a aktardığı tespit edildi.

AA muhabirinin gazete çalışanları ve kayyumlardan edindiği bilgilere göre, kayyım heyetine Yenibosna’daki merkezde, adeta boş bir bina ve çalışmayan teknolojik bir altyapı bırakıldı. Masa, sandalye ve bilgisayarların bulunduğu akıllı binanın içinin boşaltılması nedeniyle gazetenin neredeyse hazırlanamayacak durumda olduğu öğrenildi. Gazetenin yapılmaması için bazı bilgisayarlara şifre konulduğu, kimi programların çalışamaz duruma getirildiği ve bazılarının ise hard disklerinin söküldüğü belirlendi.

Gazete, Yenibosna'daki binada hazırlanamadı

Gazetenin server sisteminin merkezi Amerika'da olduğu için kayyım heyeti yönetime geldiğinde işlem yapamadı. Bu nedenle Zaman gazetesi, Yenibosna'daki binada hazırlanamadı. Server sisteminden haber ve fotoğraflar alınamadı. Onun için gazete başka bir yerde çok zor şartlarda ancak 12 sayfa olarak hazırlandı. İkinci gün bazı aksaklıklar giderildikten sonra gazete Yenibosna'daki binada hazırlanabildi. 

"Abone oyunu"

Söz konusu gazeteleri abone sistemiyle Türkiye'nin her yerine dağıtan Cihan Medya'nın, kayyım heyeti atandıktan sonra, 500 bin nüshalık alımı durdurduğu ve Zaman'ı dağıtmadığı kaydedildi.
Zaman'ın yerine aynı gün daha önce abone olan yerlere, eski yönetimin çıkardığı belirtilen "Yarına Bakış" adlı gazete dağıtıldı.

 

AA

alışmış kudurmuştan beterdir.
 // Muammer
Ne bekleniyorduki ülkeyi soydular niye gazeteyi boşaltmasınlarki bunların mesleği bu kanemiciler....
07 Mart 2016 Pazartesi 23:16
 // Kaan
Çekirge bir sıçrar iki sıçrar daha da sıçrayacak yeri kalmaz...
07 Mart 2016 20:45
YARINA BAKIŞMIŞ
 // fatih çağlar
yarına bakışıda kapatırız sıkıntı yapma fetö...
07 Mart 2016 Pazartesi 15:49
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler