YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Medya'dan BBC yalanı
"Paralel medya" CNN Türk muhabirine polisin basın kartı ve pasaport sormasını "gözaltına alındı" şeklinde verdi. Hürriyet, Milliyet, Habertürk, Zaman ve Samanyolu'nun internet sitelerinden "gözaltına alındı" şeklinde verilen habere yalanlama geldi.
Paralel Medya'dan BBC yalanı
31 Mayıs 2014 / 18:27 Güncelleme: 31 Mayıs 2014 / 18:27

Stargazete'de yer alan habere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Taksim’de CNN International muhabiri Ivan Watson’un gözaltına alındığı iddiaları yalanlandı.  
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Bazı basın ve yayın kuruluşlarında yer alan ‘Polis CNN International muhabiri Ivan Watson’u gözaltına aldı’ haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. İlgili şahıs yapılan denetimlerde pasaportunu ibraz edememiş, bilahare pasaportunu getirmesi üzerine hakkında başkaca bir işlem yapılmamıştır” denildi.
 
Kimlik ve pasaport göstermesi istenen Watson bu belgeleri gösterdikten sonra salıverildi. Watson polislerin arasında olduğu sırada Twitter hesabından "Ben ve ekibim canlı yayının ortasında gözaltına alındık. Bir polis beni arkamdan tekmeledi" şeklinde mesaj atmıştı.

 

STARGAZETE

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler