YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel gazeteden algı operasyonu
Paralel gazeteden algı operasyonu
24 Temmuz 2015 19:55
Uzun zamandır "Türkiye DAEŞ'e destek veriyor" algısı oluşturmak üzere yayın yapan paralel medya, TSK'nın yaptığı operasyona 1. sayfada tek satır yer vermedi. 'Paralel evrende gazetecilik böyle olur' dedirtti.

Kilis'te 1 askerimizin şehit düştüğü DAEŞ saldırısının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Özel Güvenlik Toplantısı yapıldı. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda alınan kararlar çerçevesinde DAEŞ'e ait Suriye sınırları içindeki hedeflere dönük bir hava operasyonu gerçekleştirildi.

Hava Kuvvetlerine bağılı F-16'lar DAEŞ hedeflerini yerle bir etti. Saldırıyı gerçekleştiren terörist de ölü olarak ele geçirildi. Sabah saatlerinde de sınır bölgesindeki bir köprüye bomba yerleştirmeye çalışan DAEŞ militanları etkisiz hale getirildi.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE BÜYÜK GÖZALTI

Sabah saatlerinde de 13 ilde DAEŞ ve PKK terör örgütlerine yönelik büyük bir operasyon yapıldı. Helikopler eşliğindeki operasyonda 251 kişi gözaltına alındı.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada "Vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize karşı silahlı eylem gerçekleştiren ve eylem hazırlığı içinde olduğu değerlendirilen çok sayıda kişiye yönelik eş zamanlı olarak 13 ilde operasyon yapılmıştır. Bu kapsamda şu ana kadar terör örgütlerine mensup toplam 251 kişi gözaltına alınmıştır." denildi.

BAĞCILAR'DA POLİSLE ÇATIŞMAYA GİRDİ

İstanbul'da yapılan terör örgütlerine yönelik operasyon kapsamında Bağcılar'da polisle çatışmaya giren DHKP/C üyesi bir kadın öldürüldü. Terör örgütü DHKP/C üyesi olduğu tespit edilen kadının öldürüldüğü ve saldırıda kullandığı silahının ele geçirildi.

PARALELLERİ ÜZEN DAEŞ OPERASYONU

Öteden beri Türkiye'yi DAEŞ destek veren ülke algısı yaratmaya yönelik yayınlar yapan Paralel Medya, yapılan bu operasyonları görmezden geldi. DAEŞ'in dün askerimizi şehit etmesi ve Türkiye'nin bu terör örgütüne karşı yaptığı operasyonları birinci sayfadan göstermeye değer görmedi.

Ulusal medyanın neredeyse tamamın manşetten verdiği TSK'nın DAEŞ operasyonu, paralelleri menun etmemiş olsa gerek ki, birinci sayfadan tek satır geçmedi.

MİT TIR'larına yapılan operasyonu çarşaf çarşaf yayınlanan paralel medya, "Türkiye, DAEŞ'e destek veriyor" algısını oluşturmak için günlerce yayın yapmıştı. Paralel medyanın İngilizce yayını Today's Zaman, Türkiye'nin her türlü terör örgütüne karşı müsamahasının olmadığını açıkça gösteren bu operasyona tek satır yer vermedi. İşte bugünkü 1. sayfaları...

111-006.jpg

son...
 // fatih ünal
artık batı toplumbilimcileri bu tür grupların uzun süre kullanılmalarını sağlıklı bulmamaktadır. Bunların yeşertilmesi ve operasyonlara hazırlanması on yıl, kullanılmaları da on yıl olmaktadır. Çünkü daha önce farklı oluşumlarda zaman zaman görüldüğü gibi toplumun baskın gücüyle rehabilite olma ihtimallerini batılılar gözardı etmezler. Netice itibariyle çok yakında yerleri yedek kulübesidir....
25 Temmuz 2015 Cumartesi 02:31
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler