YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özkök'ten Merkel'e skandal çağrı: Türkiye'ye gelme!
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in pazar günü Türkiye'ye geleceği açıklandı. Bu ziyaretten raharsız olanlardan biri de Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök. Özkök, bir Alman gazetesine köşe yazısı yazıp, "Merkel, Türkiye'ye gelme" dedi.
Özkök'ten Merkel'e skandal çağrı: Türkiye'ye gelme!
15 Ekim 2015 / 11:23 Güncelleme: 15 Ekim 2015 / 11:33

Pazartesi günü sürpriz bir açıklama geldi Almanya'dan ve Başbakan Angela Merkel'in Türkiye'yi ziyaret edeceği açıklandı. Görüşmelerin ana günden maddelerinin Suriye, güvenlik meseleleri ve sığınmacı sorunu olacağı hakkında bilgi verildi.

Ancak bu ziyaret yine bazı kuruluşlarını derinden rahatsız etti. Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök bir yazı kaleme aldı.

Ancak kendi gazetesinde değil, bunu Alman gazetesine yazdı. Yazısında ise Merkel'i hedef aldı. Adeta Almanya Başbakanına Türkiye'ye gelmemesi için çağrıda bulundu

"Ziyaret 100'e yakın insanın öldüğü bombalı saldırıdan bir hafta sonra gerçekleşecek. Bu da Başbakan Merkel'i daha güç bir duruma sokacak. Çünkü herkes Almanya başbakanının sadece yardım istemek için mi buraya geldiğini soracak. Ya da Merkel barış eylemcilerinin ve Erdoğan karşıtlarının öldüğü olay yerine en azından bir çelenk mi koyacak?" ifadelerinin yer aldığı yazıda Özkök, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın savaş yanlısı bir tutum izlediğine ama onun karşısında olanların barıştan yana oldukları gibi aslı astarı olmayan yorumlara yer vermiş.

ÖZKÖK'TEN MERKEL'E 'GELME' ÇAĞRISI

Yazı bununla da kalmıyor, Cumhurbaşkanlığı makamını hedef alıyor. Özkök kendi argümanları ile de ters düşüyor. İzole edilmiş bir ülke ve onun Cumhurbaşkanı neden başka ülkenin Başbakanı tarafından ziyaret ediliyor? Sorusunun yanıtı yok tabii.

Ayrıca Ertuğrul Özkök, "Merkel Ankara'da sadece mülteciler için kurulacak transit bölgeler ve mülteci politikasında daha fazla şeyler konuşmalı" diyerek Alman Başbakanı Angela Merkel ve danışmanlarına da ders vermeyi kendisine bir borç biliyor.

Gelgelelim Özkök, sığınmacılara kapılarını kapatmak için her yolu deneyen batı ülkelerine şimdiye dek tek söz söylememişti. "Bunun nedeni patronu olan Aydın Doğan'a Almanya'nın liyakat nişanı takması mı acaba" sorusu da akıllara geliyor.

 

STAR

Insan
 // uykucu
kendini maymuna benzetmeye calisir mi? Calisirsa ona adam mi demek mi, dogru olur maymun mu? Peki maymunun lafini dinleyen olur mu? Olmaz cunku maymun konusamaz.
Amma bizde maymunun yazisini okuyanlar varmiiis!!!...
15 Ekim 2015 Perşembe 13:44
 // Misafir
Bu ertugrukun yazilarini bild gazetesinde goruyorum adam yerine konulmaz ama her defasinda turkiye aleyhinde yazdigi icin birde gazete ortagi aydin dogan oldugu icin yaziyor gazetecu musveddesi...
15 Ekim 2015 13:09
 // eda
Niye ki iiiiiiii şennpanziiiiiii...
15 Ekim 2015 13:03
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler