YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Özkök, bildiklerini anlatmalı"
"Özkök, bildiklerini anlatmalı"
05 Kasım 2009 09:35
Uras: Alb.Çiçek ve benzerleri "vatan kurtaran Şaban'lar"

Gazeteci Ömer Şahin’in hazırlayıp sunduğu Kanal A’daki “Görüş Farkı Programı’na katılan ÖDP eski lideri, İstanbul bağımsız milletvekili Ufuk Uras ile emekli Askeri Savcı Faik Tarımcıoğlu ilginç açıklamalar yaptı.

Ufuk Uras, Dursun Çiçek ve benzeri isimleri “Vatan Kurtaran Şaban”a benzetti. Darbe, cunta planlayanlara yüklenen Uras, “Cuntacılık, domuz gribinden daha tehlikelidir. Etkisi kuşaklar boyu devam ediyor. Demokrasiye bağışıklığı güçlendirmek için bunlara da domuz gribinde olduğu gibi aşı yapmak lazım” dedi.

Eylem Planı’nın Genelkurmay İkinci Başkanı’nın talimatıyla hazırlanabileceğini savunan Faik Tarımcıoğlu, Hükümet’in gerekeni yapmasını istedi. Albay Dursun Çiçek’in muhtemelen son gün ifadeye gideceğini de iddia eden Tarımcıoğlu, askerlerde kendini vatan kurtarmakla görevli “Nesneli Niyazi sendromu” olduğunu söyledi. Tarımcıoğlu, Türkiye’yi darbenin eşiğinden döndürerek tarihe geçtiğini söylediği eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’e de bildiklerini kamuoyuna açıklaması çağrısı yaptı:

“Ben gazeteci olsaydım Hilmi paşanın kapısında yatar ondan mutlaka ibret verici izlenimlerini hatıralarını alır bunu yazması için onu ikna ederdim. Ve buradan sesleniyorum. Hilmi Paşa’ya saygılarımı sunuyorum eğer bir gün karşılaşmak ihtimali varsa kendisine birkaç sual soracağım ve tarihe nasıl geçeceğini kendisine anlatacağım”

KANALAHABER.COM

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler