YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özgürlük mitingi PKK mitingi oldu!
Özgürlük mitingi PKK mitingi oldu!
03 Kasım 2007 16:33
Özgürlük mitingi PKK mitingi oldu!

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu'nun başını çektiği 'Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi Bir Türkiye Mitingi'nde PKK lehine sloganlar atılması mitinge gölge düşürdü.
Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu'nun (KESK) başını çektiği Ankara'daki 'Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi Bir Türkiye Mitingi'nde PKK lehine sloganlar atılması mitinge gölge düşürdü. DTP milletvekillerinin de yer aldığı mitingde "PKK burada siz neredesiniz, İmralı'ya selam" sloganlarının atılması gruplar arasında da tartışmalara yol açtı. Sıhhiye'deki mitingde bir esnafın elindeki Türk bayrağını göstererek, atılan Kürtçe sloganları ve yürüyüşte Türk bayrağının olmamasını protesto etmesi olay yerinden uzaklaştırılmasıyla son buldu.

"Özgür, Demokratik ve Eşitlikçi Bir Türkiye Mitingi" için Hipodrom'da saat 11.00'den itibaren gruplar toplanmaya başladı. KESK'in başını çektiği mitinge DTP, Eğitim-Sen, TMMOB, Türk Tabipler Birliği, ESP, EMEP, ÖDP, Genç Kurtuluş, TKP, Pembe Hayat Derneği, Halk Evleri gibi kuruluşlar destek verdi.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler