YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özgür Gündem çalışanlarının basın kartları iptal edildi
Özgür Gündem çalışanlarının basın kartları iptal edildi
15 Mart 2016 11:44
BYEGM, PKK'nın gazetesi Özgür Gündem çalışanlarının sarı basın kartlarını iptal etti.

Ankara'da 37 kişinin öldüğü katliam sonrası PKK ve HDP'nin gazetesi Özgür Gündem "Newroz'un ayak sesleri" başlıklı haberiyle manşetten kutlama yapmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gazete hakkında "örgüt propagandası" iddiasıyla soruşturma başlatmış, ardından da Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği gazetenin dünkü sayısına ilişkin toplatma kararı almıştı.

SARI BASIN KARTLARI İPTAL EDİLDİ

Bu olay sonrası harekete geçen Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), Özgür Gündem Gazetesi çalışanlarının "Sarı Basın" kartlarını iptal etti.

ülkede yazdığınızın onda birini avrupada yazsanız 8 yıl yersiniz..mahkem
 // hursit dilaver
özgür gündemi 90lardan hatırlarım.elbet AKPnin kulağına küpe olsun.o yıllarda da her türlü mazarratı yapardı bu gazete. ama bir gece bakıverdik,gazete de matbaası da havaya uçuvermiş.kimsenin gıkı çıkmamıştı.elbet AKP sayesinde cumhurbaşkanına kadar sövme özgürlüğü var, o tweterler falan kanun koruması altında bol bol millete sövmekte. basın özgürlüğü,ifade ve düşünce özgürlüğü diye diye geldiğimiz nokta bu.DEVLET OLUN BEYLER,AVRUPA NE DER KORKUSUNU ATIN.TAYYİP BEYİ ÖRNEK ALIN.orada böyle mi.....
15 Mart 2016 Salı 13:41
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler