YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O gazete bugün son baskısını yaptı
O gazete bugün son baskısını yaptı
21 Haziran 2014 12:25
Radikal gazetesi, bugün son kez basılı olarak okurları karşısına çıktı. Gazete bundan sonraki sayılarını dijital ortamda çıkaracak.

Roman yazarı Elif Şafak'ın kocası Eyüp Can, Radikal gazetesinde başarılı bir yayın hayatı sürdürdüğüne inansa da satışlar oldukça düşük olduğu için gazete kapandı.

Kapanış pastası kestiler

Radikal'in, 18 yıllık yayın hayatına son vermesiyle birlikte gazetenin pastası kesildi. Gazetenin yayın yönetmeni olan Eyüp Can'ın yanı sıra Altan Öymen de gazetenin pastasını kesenler arasındaydı.

Gazete bugünkü birinci sayfasını da bu konuya ayırdı."Dijital alemdeyiz.." manşetiyle çıkan gazete bundan sonraki yayın hayatına dijital ortamlarda devam edeceğini duyurdu.

Son baskısıyla çıktılar

Radikal'in bundan sonraki yayın hayatına internet üzerinden devam edeceği açıklandı. Bunun yanında gazete artık yayın grubunun havuzundan haberlerle çalışacak. Radikal'in basılı gazete versiyonuna ise bugün çıkan son baskıyla son verdi.

Batırdığı üçüncü gazete

Bir zamanların ekonomi gazetesi Finansal Forum'u batırmasının ardından gazeteyi ekonomi-politika formatına dönüştürüp Referans'ı kuran Eyüp Can, bu kuruluşu da batıran isim olmuştu. Şimdi de Radikal'i batırdı.

Gezi'nin kapanan üçüncü gazetesi

Öte yandan Radikal gazetesi, Türkiye'de Gezi olaylarını ve eylemcileri koşulsuz destekleyen gazeteler içinde kapanan 3. gazete oldu.

Gezi'den beri Gülen Hareketi'ne çalışıyordu

Radikal, Gezi olaylarında ağaç için eylem yapan gençlerin ardından gelen terör gruplarını polise karşı desteklemiş, kışkırtıcı habercilikte Doğan Grubu'da başı çekmişti. Daha sonra gelişen 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarında da hemen her gün Gülen Hareketi'ne çalışmış ve hükümete karşı "bel altı" haberlerin merkezinde yer almıştı.

 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler