YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nişanyan'a Hz. Muhammed'e hakaretten dava açıldı
Nişanyan'a Hz. Muhammed'e hakaretten dava açıldı
05 Mart 2013 13:15
Yazdığı bir yazıda Hz. Muhammed'e hakaret ettiği iddiasıyla gazeteci-yazar Sevan Nişanyan hakkında 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, şüpheli Sevan Nişanyan'ın kendi internet sitesinde yazdığı bir yazıda Hz. Muhammed'e hakaret ettiği iddiasıyla ile ilgili 15 kişinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı.
 
İddianamede, "Düşünce ve ifadelerin açıklanması ile eleştirilerin yapılması sırasında, bu dinlerin mensubu olan kişilerin dini inançlarının gereği olan, önem verdikleri değerleri aşağılamaktan ve bu kişileri incitmekten kaçınılması gerekir" denildi.
 
İddianamede, şüpheli Sevan Nişanyan hakkında ''halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama'' suçundan 9 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Şüpheli Nişanyan, gelecek günlerde İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.
 
 
AA
bir dine hakartet aşagılama
 // osman tahmaz
bir dine hakartet aşagılama ne zamandır düşünce özgürlügü oldu şidtedle kınıyorum istenen cezayı yanlış gördüm herhalde yada yanlış yazmışlar 150 demek istediler sanırım ...
05 Mart 2013 14:43
13:37
 // Kenan Akkuş
Bunu ceza mercii, yüce Allahtır. Biz, bütün Peygamberlere inanır, sever, ve saygı duyarız. Hz.Muhammet (a.s)mı sevmenin şartı, diğer Peygamberleri sevmektir. O na saygı göstermeyen, Ne hz.İsa ya, ne hz.Musa ya, nede diğer peygamberlere saygı göstermiş olur. Onlar ne yaparsa yapsın, biz bütün peygamberleri severiz. Dinimizin gereği ve şartı budur....
05 Mart 2013 13:37
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler