YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
New York Times: Obama'nın seçilmesi bir başlangıç
New York Times: Obama'nın seçilmesi bir başlangıç
New York Times: Obama'nın seçilmesi bir başlangıç
05 Kasım 2008 / 13:50 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İşte bazı gazetelerin seçim yorumları...


New York Times: Obama'nın seçilmesi bir başlangıç


ABD'nin ön önemli gazetelerinden biri olan New York Times, Obama'nın tarihi seçim zaferini "Obama'nın seçilmesi bir başlangıç" başlığıyla verdi. New York Times, Demokrat Partili Senatör Barack Obama'nın ABD'nin 44. başkanı  seçilmesinin bir başlangıç olduğunu belirterek, ülkenin karşı karşıya olduğu sorunların tek bir kişinin ya da tek bir siyasi partinin kendi başına çözebileceği sorunlar olmadığını yazdı.


Washington Post: Obama tarih yazdı


ABD'nin önemli gazetesi Washington Post, ABD'nin ilk siyah başkanı olan Obama'nın seçim zaferini "Obama tarih yazdı" başlığıyla verdi. Gazete, tarihi seçimde ilk defa Afrika kökenli bir Amerikalı başkan seçildi diye yazdı. Haberde, ABD'nin 44. Başkanı seçilen Barack Obama'nın zafer konuşmasında reform sözü verdiği de hatırlatıldı.


Washington Times: Obama başkanlık yarışını kazandı


ABD'nin önemli gazetelerinden Washington Times, ABD'deki seçim yarışını "Obama başkanlık yarışını kazandı" başlığıyla okuyucularına duyurdu. Haberde, Afganistan ve Irak'ta ABD'nin yürüttüğü savaş ve çöken ekonomiden memnun olmayan Amerikan halkının Barack Obama'yı  44. başkan olarak seçtiği vurgulandı. Gazete, "Amerikan halkı salı akşamı Obama'yı başkan seçerek ABD siyaseti önünde duran son en büyük ırkçı bariyeride ortadan kaldırdı" görüşüne yer verdi.


USA Today: Değişim geldi


USA Today: ABD'nin önemli gazetelerinden USA Today, Obama'nın seçim zaferini "Değişim geldi" başlığıyla okuyucularına duyurdu. Gazete haberinde, Barack Obama'nın ABD'nin 44. başkanı olarak seçilerek Beyaz Saray'a giden ilk Afrika kökenli Amerikan vatandaşı olduğu vurgulandı. Haberde, Obama'nın kazandığı zaferde Kaliforniya eyaletinden gelen güçlü desteğin etkili olduğu belirtildi.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler