YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milliyet'te görev değişimi
Milliyet'te görev değişimi
28 Eylül 2009 22:07
Medyatava'nın haberine göre Milliyet gazetesi Tayfun Devecioğlu'yla birlikte hızlı bir gençleşme operasyonuna girecek.

Operasyonu hafta sonu Bodrum'dan yöneten Aydın Doğan'ın da isteği buydu, kadronun yenilenmesi isteğini bizzat iletti...

Bu noktada gözler Milliyet'in yazar kadrosuna çevrildi... Milliyet'te yıllardır yazan isimler bu değişimden etkilenecekler. Sedat Ergin 4,5 yıldır yönettiği Milliyet'te zaman zaman köşe yazıları da yazıyordu, artık Hürriyet'te yazacak, yazar olarak da Milliyet'te kalmayacak.

Milliyet'le yolları ayrılacak diğer yazarlar ise Hasan Pulur ve Melih Aşık... Her iki yazar da yıllardır Milliyet'in yazar kadrosunda yer alıyordu. Milliyet'te gençleşme operasyonunun Pulur ve Aşık'la sınırlı kalmayacağı gelen haberler arasında...

HANZADE DOĞAN BOYNER, MİLLİYET'TEKİ GÖREV DEĞİŞİMİNİ BÖYLE DUYURDU?

Sevgili Çalışma Arkadaşlarım,

17 Mart 2005 tarihinden bu yana Milliyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini başarı ile yürütmekte olan Sedat Ergin görevine Hürriyet Gazetesinde köşe yazarı olarak devam etmek üzere aramızdan ayrılmaktadır. Değerli arkadaşımız Sedat Ergin'den boşalan bu göreve Vatan gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Tayfun Devecioğlu atanmıştır.

1963 yılında doğan Tayfun Devecioğlu , gazeteciliğe 1987 yılında Gelişim Grubu'nda başladı, 1990-1991 yıllarında Cumhuriyet, 1992-1994 yılları arasında Milliyet gazetesi ekonomi servisinde çalıştı. 1994 sonunda Yeni Yüzyıl gazetesinin kuruluşunda Ekonomi Müdürü olarak görev aldı. 1996 yılında Sabah grubunda Liberal Bakış gazetesini yayın hayatına hazırladı ve kısa bir süre Genel Yayın Müdürü olarak görev aldı. Devecioğlu; 1997-1998 yılları arasında da Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü ve Yayın Koordinatörü olarak görev yaptı.1998 Eylül - 2000 Mart arasında Sabah Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini yürüttü. Devecioğlu, 2002 yılında Vatan gazetesinin kuruluşunda yer aldı ve geçen dönem içinde bu gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüttü.

Sedat Ergin, güçlü kalemi ile basın dünyasındaki katkılarına Hürriyet Gazetesinde devam edecektir. Tayfun Devecioğlu'nun 60 yıllık Milliyet meşalesini başarı ile taşıyacağına inanıyoruz. Her iki arkadaşımıza da yeni görevlerinde başarılar diliyorum.

Sevgilerimle,

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Hanzade Doğan Boyner
 
 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler