YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milliyet Avrupa kapanıyor
Milliyet Avrupa kapanıyor
07 Mayıs 2010 21:22
Avrupa'da 1972 yılından bu yana yayın yapan Milliyet gazetesi ve Fanatik gazetesi Avrupa baskılarının yarın yayın hayatına son verecekleri bildirildi.

Almanya'ya ilk gelen Türk işçilerinin ardından Almanya'nın Frankfurt kentinde basılan ve tüm Avrupa'ya dağıtılan iki gazete 38 yıl hiç ara vermeden Türklerin evlerine konuk oldu.

Milliyet Gazetesi Ren Bölgesi muhabiri Recai Aksu, yaptığı açıklamada çalışanlar olarak kapanma kararını nedeniyle üzüntülü olduklarını belirterek, ''Dile kolay 38 yıl gece gündüz çalışan arkadaşlar olarak gazetemizi Türklerin evine konuk ettik. Eğitim, ırkçılıkla mücadele, işsizlik, vize sorunları, çifte vatandaşlık, eşit haklar için yerli ve yabancı cumhurbaşkanlarıyla, başbakanlarla, bakanlarla, milletvekilleri ile bir araya gelip sorunları iletip çözüm istedik. Solingen'de ve diğer kentlerde yaşanan acıları hep birlikte paylaştık. Alın teri ile kazanılan paraları hortumlayanları fakir fukaranın hakkını çalanları bulup adalete teslim edilmesini sağladık. Okuyucuların mutlu günlerinde dertli günlerinde yanlarında olduk. Tüm arkadaşlar olarak üzgünüz'' diye konuştu.

Gazetenin kapanmasına gerekçe olarak ekonomik nedenler gösterilirken, yaklaşık 25 çalışan muhabir ve redaktör işsiz kalacak.

Gazetede muhabir olarak Mehmet Aktan 30 yıl, Recai Aksu 27 yıl, İlhan Baba 20 yıl görev yapan isimler olarak öne çıkıyor.

İki gazetenin yayın hayatının son bulmasıyla Doğan medyaya ait Avrupa'da sadece Hürriyet gazetesi kaldı. AA

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler