YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meslektaşları gazeteci Bünyamin Aygün için yürüdü
Meslektaşları gazeteci Bünyamin Aygün için yürüdü
05 Ocak 2014 16:40
Gazeteciler Suriye’de kaçırılan ve 39 gündür esir tutulan meslektaşları Bünyamin Aygün için yürüdü.

Suriye’de 39 gündür esir tutulan gazeteci Bünyamin Aygün için meslektaşları Galatasaray Meydanı’nda toplandı. Yazar Fikret Bila da meslektaşlarına destek için Galatasaray Meydanı’na gelirken, Bünyamin Aygün’ün ağabeyi Yakup Mehmani Aygün ve Gümüşhaneli hemşehrileri de eyleme katıldı.Kardeşine kavuşmak istediğini dile getiren ağabey Yakup Mehmani Aygün, “Bir an önce Bünyamin aramıza katılsın diye buradayız. Gazeteci arkadaşlarla beraber bu eyleme katılıyoruz. En son aldığımız bilgi Bünyamin’in zindandan misafirhaneye alındığı gibi bir bilgi geldi” diye konuştu.

Bünyamin Aygün’ün serbest bırakılmasını isteyen gazeteci Fikret Bil ise “En son aldığımız bilgi Bünyamin’in sağlık durumunun iyi olduğu şeklinde. Görüşme daha çok resmi kanallardan gerçekleşiyor. Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı’nın tavsiyeleri bu şekilde. Umarız Bünyamin Aygün kısa bir süre içinde aramıza döner” şeklinde konuştu.Galatasaray Meydanı’nda toplanan gazeteciler daha sonra Tünel Meydanı'na yürümek istedi. Fakat polis son zamanlarda yaşanan olaylar yüzünden yürüyüşün yasak olduğunu söyleyerek, gazetecilerin yürümesine izin vermedi.

Yürüyüşlerine izin verilmeyen gazeteciler, “Biz Bünyamin Aygün’ün haber olmasını istiyoruz. Bu yürüyüşün olaylı bir şekilde gerçekleşip haber olmasını istemiyoruz. Sadece Bünyamin Aygün için yürüyoruz” dedi.Basın mensupları adına basın bildirisini okuyan Gazeteci Ahmet Şık, “Bünyamin Aygün derhal serbest bırakılsın. Görüşmeler yapılıyor. Süreci baltalamayın dendi. Yüreğimize taş basıp oturduk ama artık yeter” şeklinde konuştu.Öte yandan, Gümüşhane Derneği Federasyonu üyeleri bir gazetecinin siyasi slogan attığını iddia ederek, gazetecilerle tartışmaya başladı. Tartışma büyümeden sona erdi.Emniyet görevlileriyle yapılan görüşmelerin ardından polis gazetecilerin yürüyüşüne izin verdi.

 

İHA

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler