YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Melih Gökçek'ten olay açıklamalar
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Kanal A'da birbirinden önemli konulara açıklık getirdi. Gökçek, neden Erdoğan'ı desteklediğini anlattı. Kılıçdaroğlu'nun yakınlarına menfaat sağladığını söyledi.
Melih Gökçek'ten olay açıklamalar
07 Ağustos 2014 / 08:40 Güncelleme: 07 Ağustos 2014 / 10:39

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kanal A ekranlarında yayımlanan Çerçeve programında Fatih Şahin'in sorularını cevapladı.

Gökçek; "Türkiye ilk defa demokratik olarak kendisi cumhurbaşkanını seçecek. Bu inanılmaz derecede demokratik bir olay." dedi.

"Kılıçdaroğlu yakınlarına menfaat sağladı"

Kılıçdaroğlu, " Yakınlarıma iğne ucu kadar çıkar sağladıysam ispat etsinler" dedi. Şimdi ispat ediyorum. Kılıçdaroğlu, 1997 yılı Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı. Oğlu Kerem'e 14 yaşındayken 61 günlük sigorta yapıldı. O tarihte okul açıktı ve okula gidiyordu.

Kılıçdaroğlu, beni ekranda görünce "Geç şunu" diyormuş". Ah bir yakalasam! Kılıçdaroğlu, gel önce beni ez. Lime lime ediyor muyum seni etmiyor muyum gör!

Kendi torununu bebekken 2008'de yeni kanunda yararlanması için sigortalı yaptı. Bu menfaat değil mi?

Kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'nu Vakıfbank Hukuk Danışmanlığı'na sınavsız sokuluyor. Menfaat etti 3.

SGK Başkanı'yken eski soyismiyle 30'u geçik akrabasını işe alıyor.

Annesi'nin kızlık soyadıyla 26, eşinin kızlık soyadıyla 13 kişiyi işe alıyor. İşte yakınlarına menfaat.

"Sandık başına gönüllü olsunlar"

www.rteankara.com bu adrese vatandaşlar Ankara'dan müracaat ederlerse sandık başına gönüllü olabilirler. Zorlama yok tamamen gönül işi. Geçen seçimde yapılan sahtekarlıklar yapılmasın.

"Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin gitmesini istiyorlar"

CHP ve MHP içerisinde büyük bir muhalefet doğuyor. Onlardan kimse Ekmeleddin Bey'e oy vermeyecek. Tüm dertler, İhsanoğlu açık ara oy farkıyla yenilince genel başkalarının değişmesi... Bunu isteyenler Ekmeleddin Bey'e oy vermeyecek. Kılıçdaroğlu'na bağlı olanlar da 'tıpış tıpış' gidip oy verecekler.

"Mustafa Destici yarın istifa etmeli"

Bu Mustafa Destici'nin BBP'si olmuş, Muhsin Yazıcıoğlu'nun BBP'si değil. Destici, Gülen Hareketi üzerinden teslim olmuş durumda. Bu benim kanaatim. Destici ve Bahçeli'yi iyi tanıyorum. Bugüne kadarki tavırlarını önüme koyduğumda ikna edilmek mümkün değil. Muhsin Yazıcıoğlu, millet karşısında olan CHP'ye karşıydı. Bu yüzden yarın Destici'nin istifa etmesi gerekir.

"Bu işin içerisinde paralel var"

Sayın Destici ve Bahçeli'nin baronların emrine girmesi ilk defa oluyor. Hem Sayın Destici'yi hem de Bahçeli'yi nasıl ikna ettiler aklım almıyor! Bu işin içerisinde paralel de var.

"Ekmel Bey, servet beyanının hesabını versin"

Ekmel Bey'in servet beyanı tartışma konusu edilmedi. Kendi servet beyanını kendi ağzıyla; "9 daire İstandul'da var. Bir otomobil ve 3 milyon 596 bin dolarım" var dedi. Yani 8 trilyon parası var.

İslam Kalkınma Örgüt'ünde çalıştı. Kendisine diyelm ki 25 bin dolar aldı. Yılda 300 bin dolar eder. İstanbul'da 9 dairen var. Ne yedin ne içtin? Bunları nasıl aldın. Hangisi miras yoluyla eline geçti? Çıksın açıklasın.

Hürriyet Gazetesi 'Bunların hesabını ver' diye manşet atabilir mi? Atamazlar.

"Kimsenin bilmediği bir bilgi açıklıyorum"

Baronların arasında yapılan toplantıda; "Hem Bahçeli'ye hem de Kılıçdaroğlu'na Ekmeli kabul ettireceğiz." dediler.  Bazıları,  "Ekmel oy alamazsa zor durumda kalırlar" diyor. Ardından da şöyle bir cevap geliyor: " "Başarılı olurlarsa yerlerinde otururular. Eğer başarısız olurlarsa, zaten millet Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'den bıktı. Giderler." Bu kesin bilgi.

Şahsen ben karşımda Kılıçdaroğlu gibi kabiliyetsiz bir lider görmek isterim.

"Başbakan halka saygısızlık yaptı mı?"

CHP Lideri, "Tıpış tıpış gidip oy kullanacaksınız" dedi. Partisine yaptığı en büyük saygısızlıktır. Başbakan'ı diktatörlükle suçluyor. Başbakan, kimseye "Tıpış tıpış gidin oy kullanacaksın" demedi.

"Sayın İhsanoğlu'nun adını doğru telafuz edebiliyor musunuz?"

Söylemesi ayıp ben de dün şaşırdım.

"Hürriyet'e talimat verdiler"

"İslam dünyasının yükselen yıldızı" diye manşet atarak İhsanoğlu'nu övdüler. Yazarlara talimat geldi. Tabi en büyük görev Ertuğrul Özkök'e düştü. Hürriyet Gazetesi'nin İslan düntasına nasıl baktığını biliyoruz.

'Bu sizin cumhurbaşkanınız, pompalayın!' dediler. Bunlar da pompalayıp duruyor.

"Ekmeleddin Bey, Demirel'e benziyor"

Ekmeleddin Bey aynı Süleyman Demirel'e benziyor. Demirel de kendisine oyları 'sağcıyım' diye topladı. Ama onun zamanında göreve gelenler solcu, masondu.

Erdoğan'ın kim cumhurbaşkanı olmasını istemiyor?

Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasını istemeyenler İhsanoğlu'nu aday gösterenlerdir. Neo-Conlar, dış güçlerdir.

"Ekmeleddin Bey bir anda ortaya çıkmadı. Yıllardır bugünün hayalini kuruyordu"

Ekmelleddin Bey, bir anda ortaya çıkmadı. Yıllardır bunun hayalini kuruyordu. Bunu ispat ederim. Kurtlar Medyası kitabından bir bölüm bunu ispatlıyor:

"Ekmelleddin İhsanoğlu bir defa daha Hürriyet Gazetesi  birinci sayfasındaydı. Sürdürdüğü İslam Birliği Teşkilatı Genel Sekreterliği görevini bu yıl bırakacak olan ihsanoğlu'na genelde Doğan Grubu, Hürriyet Gazetesi özel bir ilgi gösteriyor. Aydın Doğan, 2010 Ağustos ayında Cidde'ye gidip görüştü. Bundan öncesine dayanan bir ilişkileri var. Aldığım bilgiler , Aydın Doğan'ın İhsanoğlu'na aday olması için istekte bulunduğunu kanıtlıyor. Muhtemel oyların bölünmesi için gayret ediyorlar. "

Dış güçler, CHP ve MHP'yi çağırdı. Alın adayınız bu, gereğini yapın, dedi.

"Gelen aday halk tarafından seçilerek geleceği için, kendisini güçlü hissedecek"

Gökçek: " İlk defa halk tarafından seçilen cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Yarın saat 11.00'da belediye önündeki basın toplantısıyla ona destek verdiğimizi duyuracağız."

Neden Erdoğan'ı destekliyorsunuz?

Üç aday var. Bunları iyi değerlendirmek gerekir. Recep Tayyip Erdoğan; 12 yıldır iktidarda ve Türkiye'yi nereden nereye getirdi...

Sağlık alanında, Kılıçdaroğlu'nun Genel Müdürü olduğu dönemden bu döneme geldik. 2002'deki sağlık personeli sayısını 2'ye katladık.

Tarım ekonomisi sıralamasında Avrupa'da 4. sıradayken şimdi 'number one'ız.

Melih Gökçek'in konuşmasından satır başları:

-8 tane ağaç yüzünden bu ülkede yapmadıklarını bırakmadılar.

-Türkiye silah sanayiinde ATAK Taarruz Helikopteri yaptık. Şu anda bunu ihraç etmeye başladık. Savaş gemisi yaptık. ANKA insansız hava aracını yaptık. ANKA yaptıktan sonra Heronlara gerek kalmadı. İsrail'den 10 tane aldık, 7 tanesi çalışmadı, bizi rezil ettiler. Bu yerli uçaklarımızın yazılımları da yerli.

-Sağa sola avuç açan Türkiye nereden nereye geldi! 70 cente muhtaç oldu diye manşet atmışlardı. O 70 cente muhtaç olan Türkiye, yabancı ülkelere 7 tirilyon yardım yaptı.

-Dış politikada yerlerde sürünüyorduk. Ama Sayın Erdoğan bizi çok iyi temsil etti. Yabancı siyasilerle görüşmesinde bile duruşunda bir asalet var.

-One minute hadisesi unutulur mu? İsrail ilk defa dünyada dersini aldı.

-Eskiden beri ezilen büzülen bir Türkiye'yi Sayın Erdoğan yok etti. Bizi buralara getirdi.

-Düne kadar İsrail'i haklı görenler bugün Erdoğan'ın sözüne geldi. Dünya ülkeleri, Sözcü bile 'artık yeter' dedi. İsrail kim ki? Kim oluyor o? Allah'tan büyük mü? Haşa!...

-Ekmeleddin Bey, cumhurbaşkanı olsa ertesi günden itibaren beynelmilel güçlerin dediklerini yapacak.

-Osmanlı'nın seslerinden rahatsız oluyorlar. Selçuklu yeniden doğuyor. Yeniden Türkiye'ye yaşam kazandıran Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkmak boynumuzun borcu.

Saadet Partisi yüzde 98 Tayyip Erdoğan'a oy verecek.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

halidetonga@kanalahaber.com

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler