YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Baransu'ya hapis yolu gözüktü
Taraf yazarı Mehmet Baransu'nun başı dertte. Baransu'nun, MİT'e ait olduğunu öne sürdüğü ve Taraf gazetesinde yayımladığı “Paris’te 3 PKK’lının öldürülmesi talimatı” içerikli sahte belge sebebiyle hapse girebileceği konuşuluyor.
Mehmet Baransu'ya hapis yolu gözüktü
07 Şubat 2014 / 11:00 Güncelleme: 07 Şubat 2014 / 15:12

Taraf yazarı Mehmet Baransu bu kez yaş tahtaya bastı. Daha önce yayınladığı birçok gizli belgeyle isim yapan Taraf yazarına hapishane yolu gözüküyor...

Baransu hapse girebilir

Baransu'nun Paris'te işlenen 3 PKK'lı cinayetinin MİT ile ilişkilendirildiği sahte bir belgeyi gazetesinde yayımlaması sebebiyle hapse girebileceği söyleniyor.

Konuyla ilgili MİT içerisinde halen soruşturmanın devam etmesi sebebiyle henüz iş savcılığa intikal etmedi. MİT belgesi soruşturması ile ilgili kesin gelişmelerin önümüzdeki günlerde yaşanması bekleniyor...

O belgeyi sızdıran kişi belirlendi

Milli İstihbarat Teşkilatı "MİT belgesi" diye yayınlanan ve "Paris'te 3 PKK'lının öldürülmesi talimatı" olduğu öne sürülen yazıyı üreten ve medyaya sızdıran kişiyi belirledi.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın kuruma ait resmi bir yazışma olmadığını daha önce defalarca kez açıkladığı o belgeyi oluşturan ve bir gazeteciye veren kişinin 'içeriden' olduğu tespit edildi. 

Olay savcılığa da intikal edecek

Söz konusu kişinin bir MİT çalışanı olduğu, hakkındaki kurum içi soruşturmanın devam ettiği ve bu istihbarat elemanının soruşturmanın sonuna dek görevinden alındığı öğrenildi. Kurum içi soruşturmanın sona ermesinden sonra konunun savcılığa intikal edeceği belirtildi.

2 ayrı suçtan yargılanacaklar!

MİT yetkilileri, "MİT belgesi" olayında 2 ayrı suç unsurunun bulunduğunu açıkladı. Olayın gerçekleştirenlerin hem"sahte belge üretmek" hem de sahte de olsa "Teşkilat bünyesinden dışarıya belge sızdırmak" şeklinde iki ayrı suç işlediğini ifade etti.

Yakında tamamlanması beklenen soruşturmanın sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılacağı dile getirildi.

 

TAKVİM

mehmet baransu
 // banu engin
Mehmet baransu nun kime neye hizmet ettigini anlayamadim ...
08 Şubat 2014 Cumartesi 01:07
mehmet baransu
 // banu engin
Mehmet baransu nun kime neye hizmet ettigini anlayamadim ...
08 Şubat 2014 Cumartesi 01:06
22:05
 // SABOTAJCI
Tabut bekçileri; barış ve huzuru bozmak için neler yapıyor. Cami avlularında şehit ve gerilla cenazesini özler oldular. Ne Türk'ün, ne Kürd'ün kanlı cenazeleri gelmiyor artık. Çıldıracaklar! Silah lobisi, iflasın eşiğinde. Anadolu insanının kanıyla beslenmek, anaların; göz yaşı, babaların; kini ile servetlerine servet katmaları bitti artık. Denize nazır villalarında, her tabut için şampanyalar patlatamayacaklar artık. Hakkari'de; Mhp, Edirne'de; Bdp.... Neden olmasın!?...
07 Şubat 2014 22:05
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler