YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Medyanın aile üzerindeki olumsuz etkileri önlenecek
Medyanın aile üzerindeki olumsuz etkileri önlenecek
05 Kasım 2014 11:13
Hükümetin 2015 yılı programına göre, görsel, işitsel ve sosyal medyanın ve internetin aile üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik tedbirler alınacak, aile içi iletişim ve etkileşim konularında eğitim programları yaygınlaşacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, görsel, işitsel ve sosyal medyanın ve internetin aile üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik tedbirler alınacak, aile içi iletişim ve etkileşim konularında egitim programları yaygınlaştırılacak.

Hükümetin 2015 yılı programında yer alan bilgiye göre, medyanın ve internetin aile üzerindeki olumsuz etkilerini azaltacak tedbirler alınacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sorumluluğunda, kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idareler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle gelecek yılın sonuna kadar görsel ve işitsel medya kullanılarak aile, evlilik, aile içi iletişim ve etkileşim konularında eğitim programları yaygınlaştırılacak.

Aile danışmanlığı ve aile rehberliği hizmetleri kapsamında Aile Eğitim Programı'nın (AEP) tamamı uzaktan öğrenme yöntemine uygun olacak şekilde sayısal ortama aktarılacak. İnternetin aile üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla AEP kapsamında geliştirilen Aile ve internet modülünün tanıtılması ve yaygınlaştırılması sağlanacak.

Evlilik öncesi Eğitim Programı yaygınlaştırılacak

Boşanmaların azaltılması amacıyla aile danışmanlığı ve uzlaştırma mekanizmaları geliştirilecek. Tek ebeveynli ailelerin karşılaştıkları sorunların çözümüne yönelik izleme ve rehberlik hizmetleri yaygınlaştırılacak.

Evlilik öncesi eğitim, aile danışmanlığı ve aile eğitimi hizmet standartları oluşturulacak.

Aile Eğitim Programları kapsamında oluşturulan Evlilik öncesi Eğitim Programı çerçevesinde ailelere yönelik bilgilendirme ve bilinçendirme çalışmaları yapılacak. Evlilik yaşantısına bilinçli bireyler olarak girilmesini sağlamak amacıyla Evlilik Öncesi Eğitim Programı özellikle belediyeler aracılığıyla ülke genelinde yaygınlastırılacak.

AA

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler