YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Medyada ilginç buluşma!
Medyada ilginç buluşma!
24 Temmuz 2009 13:45
Medyada dün tarihi bir buluşma gerçekleşti. Cumhuriyet'in Yayın Yönetmeni, Zaman'ın yayın kurulu toplantısına girdi


Vodafone’un Türkiye CEO’su Serpil Timuray'ın dün 3-G tanıtımı için gazetelerin genel yayın yönetmenlerini boğazda bir tekne gezintisinde bir araya getirdiği toplantının gündemi, haberleşme teknolojisindeki baş döndürücü gelişmelerle sınırlı kalmadı...Bu tekne gezintisi, Fethullah Gülen hareketinin yayın organı Zaman ile basında Atatürkçülüğün kuvvetli sesi Cumhuriyet arasında tarihi bir temasa da sahne oldu.


Serpil Timuray’ın yaptığı organizasyonun sonunda, gazete genel yayın yönetmenlerinin Vodafone’un 3G teknolojisi üzerinden cep telefonuyla görüntülü bir şekilde gazetelerinin sabah haber toplantılarına bağlanmaları  da yer alıyordu. 

Cumhuriyet, Zaman’da


Nitekim, genel yayın yönetmenleri, bu bölümde cep telefonları üzerinden  gazetelerinin haber toplantılarına katıldılar. Bunlardan biri de Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’ydı.


Dumanlı, gazetesinin editörleriyle konuşurken yanında Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız belirince, bir jest yaparak cep telefonunu Cumhuriyetçi meslektaşına verdi. Böylelikle Yıldız, Zaman gazetesinin sabah toplantısına girmiş oldu.
Yıldız, Zaman’cılarla selamlaşıp kısa bir sohbet yaparken, gazeteyi görsel açıdan beğendiğini de ifade etti.


Yıldız’ın Zaman gazetesiyle teması, herkesin ilgisini çekti. Çevresi birden meslektaşları tarafından sarılan Yıldız, daha sonra Zaman’ı beğendiği şeklindeki sözleriyle ilgili takılmalar karşısında, “Ben, sadece görsel açıdan beğendiğimi söyledim, içeriği kastetmedim” diye konuştu.

‘Gülen’e bağlanırsınız’


Bu arada Habertürk’ün Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı da Ekrem Dumanlı’ya ABD’nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen’i kastederek, “Bu 3-G teknolojisi, en çok sizin işinize yarayacak, artık her gün telefonla Pennsylvania’ya bağlı kalırsınız” diye takıldı.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler