YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Medya şehit savcımızın ölümünde de iyi sınav veremedi
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin medya iyi bir sınav veremedi. Gazetelerde kullanılan fotoğraflara, haberlerde yer verilen ifadelere tepki yağdı.
Medya şehit savcımızın ölümünde de iyi sınav veremedi
02 Nisan 2015 / 23:04 Güncelleme: 02 Nisan 2015 / 23:07

Başbakan Davutoğlu, tepkisini, Savcı Kiraz'ın cenaze töreninde akreditasyon uygulatarak gösterdi. Doğan Medyası bir yandan hatasını kabul edip özür diledi, diğer yandan Emniyet'teki saldırıya terör saldırısı diyemedi.

Davutoğlu konuyla ilgili olarak; "O basın organlarının muhabirlerinin bu cenazeye gelme hakkı yoktur. Bu ailenin karşısına çıkma hakkı yoktur o çocuğun karşısına çıkıp resmini çekme hakkı yoktur olmayacaktır." dedi.

Listenin başında doğan yayın grubu geliyor. Savcının rehin alınmasının ardından CNN Türk programcısı Mirgün Cabas sosyal medyadan skandal bir mesaj yayınladı. "Bu eylem nasıl biterse bitsin, çıkarılacak tek ders var: Çocukları vurmayın, annelerini yuhalatmayın" dedi.
Terör eylemini haklı göstermeye çalışan bu açıklamanın ardından Cabas'a tepki yağdı. Cabas özür diledi. Hürriyet ve Posta gazeteleri ise terör örgütünün simgelerini gösteren fotoğraflara yer verdi.
Doğan Medyası, yazılı bir açıklama yaptı, hatasını kabul etti. İlkeli davranılmamasından dolayı kuruluşlarını uyardığını duyurdu. Ne var ki Doğan Medyası ikinci imtihanı da geçemedi. Bu kez, CNN Türk ana haber sunucusu Nevşin Mengü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen saldırıyı anlatırken, terör saldırısı demek istemedi.
Mengü; "Bir terör saldırısı gerçekleştirildi. daha doğrusu terör saldırısı demeyelim, emin değiliz bilmiyoruz. " dedi.

Cumhuriyet Gazetesi ile Birgün Gazetesi de haberinde terörist ifadesini kullanmaktan kaçındı. Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristleri "eylemciler" ifadesiyle okuyucularına aktardı.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

23:40
 // dirilishttp://www.google.com.tr/imgres?imgurl=ht
Bu hainler elbet bir gün hesap verecek...
02 Nisan 2015 23:40
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler