YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Medya Okulu'na başvurular başladı!
Medya Okulu'na başvurular başladı!
29 Şubat 2012 13:20
Medya Derneği ile İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğinde düzenlenen ''Medya Okulu''na başvurular başladı.

Medya Derneğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Medya Okulunda, Anadolu Ajansından Erhan Sevenler, Sabah Gazetesinden Hasan Bülent Kahraman, Radikal Gazetesinden Eyüp Can, Star Gazetesinden Ergun Babahan ve TV 24'ten Akif Beki'nin de aralarında yer aldığı farklı alanlarda uzmanlaşmış gazeteciler ders verecek.

Toplam 7 hafta sürecek Medya Okulu eğitim programına, medyayı profesyonel olarak tanımak ve sektörde kendini geliştirmek isteyenler katılabilecek.

Medyadaki değişimi anlamak, haberciliğin temellerini kavramak, gazete, televizyon, radyo ve internet yayıncılığının işleyişini öğrenmek, yeni medya araçlarını tanımak isteyenlerin başvurabileceği programa eksiksiz katılanlara sertifika verilecek.

Bu yıl uygulamalı olarak gerçekleştirilecek ve katılımcıların gruplar halinde haber dosyası hazırlayacağı program, 31 Mart'ta başlayacak.

Medya sektörüne kalifiye eleman kazandırmayı hedefleyen programa başvurmak isteyenlerin özgeçmişleri ve programa katılma nedenlerini içeren bir yazıyla ön kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Başvuruların ''medyaokulu@medyadernegi.org'' ve ''facebook.com/medyadernegi'' internet adresleri üzerinden yapılabildiği programın 7 haftalık kurs ücreti 300 lira olarak belirlendi.

Her cumartesi İstanbul Şehir Üniversitesinin Altunizade Yerleşkesinde 12.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek programa başvurular 19 Mart'a kadar yapılabilecek. (AA)

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler