YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Medya ödülleri sahiplerini buldu...
Medya ödülleri sahiplerini buldu...
14 Mayıs 2011 09:06
En iyi gazete Hürriyet, Yılın En İyi TV Eleştirmeni ise Yüksel Aytuğ oldu...

Avrupa Gazeteciler Derneğince (AGD) düzenlenen ''Yılın En İyileri Medya Ödülleri'' sahiplerini buldu.

Ortaköy'deki Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen törende, ''Onur Ödülü''nün, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a verilmesinin kararlaştırıldığı, törene katılamayan Günay'a ödülün ulaştırılacağı bildirildi.

Törende ödüle değer görülen diğer kişi ve kurumlar şunlar:

Özel Ödül: Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva, Brüksel Parlamentosu Milletvekili Mahinur Özdemir.

Siyaset Ödülleri: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Dağı, AK Parti İstanbul milletvekilleri Edibe Sözen ve Halide İncekara.

Yerel Yönetici Ödülleri: Belçika Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı.

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Engin Çağlar, Emrah Erdoğan, Belkıs Akkale, Hülya Koçyiğit.

Basında Emeğe Saygı Ödülleri: Cihan Narlı, Burhan Akdağ, Mesut Baran, İsmail Fidanay, Hüseyin Çözen, Fatma Çözen, Hilmi Aşık, Ali Ünal.

Yabancı Basında Emeğe Saygı Ödülleri: Duygu Tuncer (TRT Kıbrıs Temsilcisi), Saadet Oruç (Kanal 24 Fransa Temsilcisi), Afag Ferzelibeyova (Azerbaycan Temsilcisi), Yılmaz Akıncı (El Cezire TV Diyarbakır Temsilcisi).


-YILIN EN İYİLERİ MEDYA ÖDÜLLERİ-


Yılın En İyi Ulusal Kanalı: TRT

Yılın En İyi Haber Kanalı: Habertürk

Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri: Hülya Yürekli

Yılın En İyi Erkek Haber Spikeri: Gökhan Taşkın

Yılın En İyi Edebiyat Ödülü: Can Dündar

Yılın En İyi Tartışma Programı: Siyaset Meydanı

Yılın En İyi TV Haber ve Aktüel Programı: Haber Tadında

Yılın En İyi Anchormeni: Mehmet Ali Birand

Yılın En İyi Program Sunucusu: Saba Tümer

Yılın En İyi Magazin Programı: Magazin D

Yılın En İyi Müzik Kanalı: Kral TV

Yılın En İyi Erkek Radyocusu: Hop Dedik Ayhan

Yılın En İyi Haber Ajansı: Cihan Haber Ajansı

Yılın En İyi Program Yapımcısı: Tayyar Işıksaçan

Yılın En İyi TV Eleştirmeni: Yüksel Aytuğ

Yılın En İyi Gazeteci-Yazarı: Cüneyt Özdemir

Yılın En İyi Şov Programı: Beyaz Show

Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi: Çocuklar Büyüsün Diye-Gülben Ergen

Yılın En İyi Spor Kulübü: Fenerbahçe

Yılın En İyi Spor Spikeri: Ümit Aktan

Yılın En İyi Spor Programı: Yüzde Yüz Futbol

Yılın En İyi Gençlik Dizisi: Elde Var Hayat

Yılın En İyi Erkek Oyuncusu: İbrahim Çelikkol

Yılın En İyi Kadın Oyuncusu: Serenay Sarıkaya

Yılın En İyi Tematik Kanalı: Show Max

Yılın En İyi TV Kültür Sanat Programı: Gece Gündüz

Yılın En İyi TSM Sanatçısı: Mehmet Özkaya

Yılın En İyi Pop Erkek Sanatçısı: Mustafa Ceceli

Yılın En İyi Pop Kadın Sanatçısı: Hande Yener

Yılın En İyi Müzik Adamı: Sinan Akçıl

Yılın En İyi Azeri Sanatçısı: Elnur Memmedov,

Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı: Berkay

Yılın En İyi Azeri Şairi: Xeyal Rza,

Yılın En İyi Magazin Tartışma Programı: İkinci Sayfa

Yılın En İyi Bürokratı: Ömer Ulu

Yılın En İyi Modacısı: Levon Kordonciyan

Yılın En İyi Kadın Modacısı: Esin Arıcan

Yılın En İyi Sağlık Programı: Doktorum

Yılın En Başarılı Cerrahı: Sezai Aydın

Yılın En İyi İdealist Genç Doktoru: Fatih Fişenk

Yılın En İyi Belgeseli: Adnan Menderes Belgeseli

Yılın En İyi Gazetesi: Hürriyet

Yılın En İyi Magazin Sitesi: Magazinkolik

Yılın En İyi İş Adamı: Mehmet Şahingöz

Yılın En İyi Ulaşım Firması: Pamukkale

Yılın En İyi Gönüllü Sosyal Sorumluluk Projesi: İhyader

Yılın En İyi Çıkış Yapan Markası: Bio Medikal.

Katkı Ödülleri: Ajans Golden Cest, Tülin Ürker, Hülya Wedding Organizasyon, Osman Aktaş, Kalkan Matbaa-Erol Kalkan. (AA)

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler