YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Malatya'da İşçi Oğuz Can Toprak Altında Kaldı
Malatya'da İşçi Oğuz Can Toprak Altında Kaldı
07 Ocak 2016 23:35
Malatya'da meydana gelen feci kazada Oğuz Can isimli içci toprak altında kalarak hayata gözlerini yumdu.

Malatya'da Oğuz Can isimli işçi toprak altında kalarak can verdi Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi'nde yaşanan feci olayda toprak kayması yüzünden yaşanan faciada 1 işçi hayatını kaybetti.

Türkiye'de yaşanan işçi kazalarının bir yenisi daha bugün yaşandığı belirtildi. Malatya'da belediye işçilerinin kazma çalışması yaptığı esnada yoğun yağmur  yüzünden toprak kayınca bir işçide onun altında kaldı. Ekiplerin yoğun çalışması ile toprak altında kalan işçinin çıkartılması ile hayatınında kaybettiği herkesi yasa boğdu. 

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi’ne bağlı Zaviye Mahallesi’nde bugün öğlen saatlerinde 15.00 sularında şiddetli yağan yağmur altında çalışan belediye işçileri büyük bir kaza geçirdi. Yağmur yüzünden toprak kayması meydana gelmesi ile 36 yaşındaki işçi Oğuz Can, kumun altında kaldı. Çalışma arkadaşlarının yoğun gayreti ile kumun altında kalan Oğuz Can'ı kurtarma işlemi işe yaramaması üzerine işçinin vefat ettiği herkesi çok üzdü. Annesinin olay yerine gelmesi ile "Oğlum; annen ölsün sen ölme. Yavrum kalk hadi kalk" demesi yürekleri dağlaması ardından genç adamın cesedi adli tıp morguna gönderildi. Olay, bugün saat 15.00 sıralarında meydana geldi. 

Toprak kayması üzerine gelen Malatya Afat ve Malatya Büyük Şehir Belediyesi İtfaiye ekipleri sevk edildi. Sevk edilen ekipler yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki kumun altında kalan, Malatya Büyükşehir Belediyesi (Maski) Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresinde çalışan 36 Yaşındaki Oğuz Can tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kurtarma çalışmalarını izlerken Can’ın umutla yaşadığı haberini bekleyen çalışma arkadaşları acı haberle göz yaşlarına hakim olamazken, itfaiye ekiplerinin yorulması nedeniyle "Biz de yardım edelim arkadaşımızı toprağın altından çıkarmaya" dedi. 

"ANNEN ÖLSÜN SEN ÖLME"

Olay yerine gelen anne Melek Can, oğlunun cesedini görünce gözyaşlarına hakim olamadı. Can, sinir krizleri ve baygınlık geçirdi. Anne Melek can, "Oğlum; annen ölsün sen ölme. Yavrum kalk hadi kalk" sözleri yürekleri dağladı. Anne Melek Can bayılması sonucu Malatya Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Daha sonra 3 metrelik toprağın altından çıkarılan Oğuz Can, 112 sağlık görevlileri tarafından cesedini otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu’na götürdü.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler