YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkemeden Show TV için flaş karar
Mahkemeden Show TV için flaş karar
10 Ocak 2015 07:11
TMSF'nin Show TV'nin devri için verdiği onay mahkeme kararıyla iptal edildi.

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, oy çokluğuyla TMSF'nin Show TV'nin devri için verdiği onayı iptal etti. Show Tv Ciner Gurubu'na devredilmişti. Bu kararla Show Tv tekrar TMSF’ye geçti. Danıştay konu hakkındaki son kararı verecek.

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Çukurova Grubu’nun başvurusu üzerine açılan davada Show Tv’nin Ciner Gurubu’na devrini iptal etti. Karar ikiye karşı bir oyla alındı. “TMSF Dışı Borçları”nın alacaklılarına ödenmesini, Çukurova Grubu’nun ve SHOW TV alacaklılarının menfaatinin, amme alacağının önüne geçirilmesi anlamına geldiği ve bunun hukuken geçerli olmadığı gerekçesiyle TMSF’nin, hisse satış sözleşmesine onay ve muvafakat verilmesi işleminin oyçokluğu ile iptaline karar vermiştir” denildi.

Karara muhalefet eden Mahkeme Başkanı, davacının (Erol Aksoy) dava konusu işlemin tesis edildiği tarihte satışa konu şirkette hissesinin bulunmadığı, dava dışı Çukurova Grubu ile imzaladığı sözleşmedeki bir maddeden hareketle satış işleminin iptalini istediği , bu sebeple dava açma ehliyetinin bulunmaması sebebiyle davanın reddi yönünde görüş bildirdi. Böylece Show Tv tekrar TMSF’ye geçti. Danıştay konu hakkındaki son kararı verecek.

Ciner'den açıklama

Ciner Medya Grup Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise kararda Ciner Grubuna herhangi bir kusur, sözleşme temerrüdü ya da sözleşme ihlali gibi bir konu atfedilmediği ve kararın Ciner Grubu'nu etkilemediği öne sürüldü. 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler