YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lüks ışığında haber sundu
Lüks ışığında haber sundu
04 Şubat 2015 04:01
İnegöl ilçesinde, bir yerel televizyonun ana haber bülteni, stüdyodaki elektrik kesintisi nedeniyle "lüks lambası" ışığında sunuldu.

Alınan bilgiye göre, ilçede etkili olan lodos, yer yer elektrik kesintilerine yol açtı.

Kesintiler nedeniyle işlerini yapmakta zorlanan televizyon kanalının çalışanları, ana haber bülteni sırasında farklı bir çözüm buldu. Spiker Seyfettin Aras, elektriği bulunmayan stüdyoda lüks lambası ışığında haberleri sundu. Yayın, elektrik olduğu belirtilen ana kumanda masasından izleyicilere aktarıldı.

Aras, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Şubat'ta ilçede kuvvetli lodosun etkili olduğunu ve sık sık elektrik kesintileri yaşandığını söyledi.

Lodosun etkisinin kaybolduğunu ancak kesintilerin halen sürdüğünü dile getiren Aras, "Stüdyomuzda elektrik yok ama hemen yan taraftaki ana kumanda masasında var. Biz de ana haber bültenini lüks lambası ışığında sunduk" dedi.

Aras, kesintilerle ilgili olarak elektrik dağıtım şirketinin yetkililerine ulaşmakta güçlük çektiklerini savundu.

Kanalın haber merkezine çok sayıda vatandaştan telefon geldiğini bildiren Aras, "Vatandaşlar, ilgili firmaya ulaşamadığı için sinirlerini biz gazetecilerden çıkarmaya başladı. Biz de ana haber bültenimizi sunmaya başladığımız sırada elektrik kesintisine uğradık. Hemen lüks lambasını alıp böyle sunmak zorunda kaldık. Bültenden sonra olumlu tepkiler aldık. İnternet üzerinden ve elektrikleri olup da evlerinde haberi izleyen vatandaşlar, tebrik telefonları yağdırdı. Onlar da bizi haklı buldu" diye konuştu.

Seyfettin Aras, ilgili elektrik dağıtım şirketinin kesintilere kısa sürede çözüm bulmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

 

AA

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler