YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtlar Vadisi'nden bir bomba sahne daha!
Kurtlar Vadisi'nden bir bomba sahne daha!
25 Nisan 2014 11:10
Ekranların uzun soluklu dizisi Kurtlar Vadisi Pusu, 223. bölümüyle de geceye damgasını vurdu.

Son haftalarda 17 Aralık darbe girişiminin arka planlarını gözler önüne seren dizinin bu haftaki bölümünde paralel örgütle ilgili ilginç bir sahneye yer verildi. 

Paralel örgütle mücadele etmek üzere, örgütü yıllar önce çözmüş, ancak bir şekilde susturulup, akıl hastanesine yatırılmış olan Arif İzci Polat Alemdar tarafından hastaneden çıkarılmış, İzci çalışmalara başlamıştı. 

223. bölümde, Abdülhey ve Arif İzci paralel örgüte bağlı ulakların haberleşme sistemini çözdü ve söz konusu kripto şahısların toplantısına baskın yapıldı. 

Baskın yapıldığı sırada kripto şahısların kendi aralarındaki konuşma dikkat çekti. 

Konuşmalarda, paralel örgütün çok zor durumda olduğu, herşeyin yeniden kurulması gerektiği, deşifre olmayacakları yeni yolların bulunmasının lüzumu, yukarıdan yeni bir emir geldiği, devletin kritik noktalarındaki örgüt mensuplarının kabuğuna çekilmesinin istendiği, bir nevi uyku modu emredildiği gibi konulardan bahsediliyordu. 

Tam bu konuşmalar esnasında Abdülhey ve Arif İzci toplantıyı bastı. Abdülhey'in, odada bulunan örgüt mensuplarına söylediği sözler ise zihinlerde yer edecek cinstendi. 

İşte Abdülhey'in o sözleri: 

Evet, uyuyacaksınız. Ama bir daha uyanmayacaksınız. Bundan sonra devletin içerisinde cirit atmak yok. Tünel kazıp o tünelden başkalarının geçmesine izin vermek yok. Yaptıklarınızın hesabını bir bir ödeyeceksiniz. 

İşte o sahne:

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler