YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtlar Vadisi'nde 'Paralel yapıya' mesaj
Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde telekulak skandalı anlatıldı. Dizide cemaate Tevbe suresi ile mesaj gönderildi.
Kurtlar Vadisi'nde 'Paralel yapıya' mesaj
21 Mart 2014 / 07:50 Güncelleme: 21 Mart 2014 / 11:51

Kurtlar Vadisi Pusu bugün yayınlanan programda yasadışı dinlemeleri beyaz perdeye aktardı. Filmde telekulak skandalına ilişkin çarpıcı bilgiler verildi. Kimler neden dinliyor? Kayıtların kaydedildiği bilgisayarlar nerede. Türkiye'yi dinleyenler bunu nasıl analiz ediyor? İşte tüm bu soruların cevabı filmde verilmeye çalışıldı.

Dinleme kayıtları önce yurt dışına gidiyor 

Kayıtlarının ilk önce yurtdışına gittiği daha sonra Türkiye'de gönderildiği filmde anlatıldı. Milyonlarca kişiyi bulan kayıtlarının nasıl oluyor da aynı zamanda dinlenebilip analiz edildiği sorusu yine senaryoda açıklandı.

Yurt dışında bulunan süper bilgisayarlar     

Dinleme yapanların elinde 'Süper Bilgisayarlar' bulunuyor. Normal bilgisayarın 100 yılda yapacağını yapabilen bilgisayara sahip dinlemeleri yapanlar bunları rahatlıkla kaydedip analiz edebiliyorlar.

Sadece dinlememişler, dinletmişler

Filmde yeralan senaryoda bu süper bilgisayarların bulunduğu ülkenin yabancı bir ülke olduğu ifade ediliyor. Yurtdışına giden dinlemeler sadece dinleme yapılamakla kalmdığı aynı zamanda yabancı istihbarat servislerine de dinletildiği bilgisi filmde verildi.

Örgüte Tevbe Suresi ile mesaj

Filmde cemaate mesajlar verilmesi de unutulmadı. Tevbe Suresi ile örgüte mesaj yollandı. Filmde Surenin Türkçe meali okundu.

Mealde "Bir de zararlı faaliyetlerde bulunmak, küfre yardım etmek, Mü'minler arasına ayrılık sokmak için ve öteden beri Allah ve Resûlüne karşı savaşanlara üs olsun diye bir mescit yapanlar vardır. Bunlar, "Bizim iyilikten başka hiçbir kasdımız yok" diye de mutlaka yemin ederler. Ama Allah şâhitlik eder ki bunlar mutlaka yalancıdırlar" suresinde yeralan ayetler aktarıldı.

İşte Kurtlar Vadisi'nde o anlar:

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler