YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kösem Sultan ne zaman başlayacak? Kösem Sultan 1. fragman
Kösem Sultan ne zaman başlayacak? Kösem Sultan 1. fragman
13 Ekim 2015 08:22
Günlerdir yayına girmesi beklenen Kösem Sultan en zaman başlayacak? Kösem Sultan'ın oyuncu kadrosunda bir kriz yaşanmıştı. Şimdi de yeni dizinin yayın gününe dair merak edilenler var. Kösem Sultan 1. fragman yayınlandı.

Başrolünde kimin oynayacağına dair oldukça sükse yapan Kösem Sultan dizisinin ne zaman yayınlanacağı merak ediliyor. Kösem Sultan'ın Yayın tarihi ne zaman?  Kösem Sultan dizisinin Kasım ayında başlayacağı açıklandı. Osmanlı tarihinde önemli yer tutan Kösem Sultan'ın hayatı Muhteşem Yüzyıl Kösem'de işlenecek. 

Muhteşem Yüzyıl dizisinin devam niteliğinde olan Kösem Sultan dizisi çok yakında başlayacak. Hülya Avşar ve Kadir Doğulu'nun rol aldığı Kösem Sultan muhteşem bir bölüm ile ekrana gelecek. Kösem Sultan dizisinin yayınlanan fragmanı herkesi şaşırıttı. 

Heyecanla beklenen 'Muhteşem Yüzyıl - Kösem Sultan' dizisinin ilk fragmanı yayımlandı. Fragmanın ilk karelerinde Kösem Sultan'ın gençlik yıllarını 9 bölüm canlandıracak Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou'nun izleri vardı.

YUNAN GÜZELİ

Kösem Sultan'ın gençlik yıllarını canlandıracak oyuncu Yunanistan'dan bulundu. 17 yaşında lise öğrencisi olan Anastasia, ülkesinde de oyunculuk yapıyor. 'Sultan Ahmed' karakterini canlandıracak Ekin Koç'la kamera karşısına geçen Anastasia, 'Kösem' karakterini canlandırmak için Türkçe öğrenmeye başladı. Anastasia Thsilimpou Kösem rolünü 9. bölümden sonra Beren Saat'e devredecek.

TARİHTE KÖSEM SULTAN

Haseki Mâh-Peyker Kösem Valide Sultan 1950 yılında dünyaya gelmiştir. Osmanlı devlet yönetiminde etkin bir rol oynamış Haseki Sultan ve Valide Sultandır. Osmanlı padişahı I. Ahmed'in eşidir. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından birisi olarak kabul edilmektedir. Hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına, opera eserlerine konu olmuştur. 4. Murat'ın genç yaşta ölümü üzerine Kösem sultan yerini almıştır. Osmanlı'nın en güçlü kadınları arasında anılan Kösem Sultan, torunu 4. Mehmed döneminde padişahın annesi Turhan Sultan tarafından boğdurularak öldürülmüştür. Kösem Sultan, Harem'de katledilen ilk sultandır.

KÖSEM SULTAN OYUNCULARI

Aylardır konuşulan Kösem Sultan dizisinin oyuncu kadrosu ünlü isimlerle ile dolu.

Beren Saat, Mete Horozoğlu, Fikret Kuşkan, Hülya Avşar, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Esra Dermancıoğlu, Alican Yücesoy, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu  Erkan Kolçak Köstendil Kösem Sultan dizisinin kadrosunda yer alıyor.

Ne zaman YAYINLANACAK?

Uzun süredir heyecanla beklenen Kösem Sultan dizisi Kasım ayında TV ekranlarıyla buluşacak.

DİZİNİN YÖNETMENLİĞİNİ KİM ÜSTLENDİ?

Yapımcısı Timur Savcı olan dizinin 3 yönetmeni var. Diziyi Mert Baykal, Deniz Koloş ve Zeynep Deniz Günay Tan yönetiyor.

AHMED VE KÖSEM AŞKI

Ahmed ve Kösem'in aşkı, doğuda ve batıda hüküm sürmeye çalışan  bir devletin ağır yükünü omuzlarından kaldıran ve yollarını açan bir aşk olarak tarihe yazıldı.

15-002.jpg

 

boykot
 // selim
beyler hanımlar siz neden bahsediyorsunuz bunlar tarihimize iftira atmak istiyorlar bunu önceki dizilerinde görmedik mi sadece harem sahneleri
bu dizi asla yayınlanmamalı ilk dizide yapılan hata yapılmamalı ...
14 Ekim 2015 Çarşamba 00:39
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler