YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koru, bu kez de Erdoğan'ın Güneydoğu politikasını
Koru, bu kez de Erdoğan'ın Güneydoğu politikasını
Koru, bu kez de Erdoğan'ın Güneydoğu politikasını
12 Kasım 2008 / 08:45 Güncelleme: 12 Kasım 2008 / 00:00

Gazeteci Fehmi Koru, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için "Obama gibi geldi, Bush gibi oldu" demiş, Erdoğan'dan cevap gecikmemişti: "Sevsinler seni! Yazıklar Olsun!" Ancak Koru susmadı. Bu kez Güneydoğu politikasını eleştirdi. Erdoğan'ın söyleminin yanlış olduğunu söyledi. Hatta daha da ileriye gitti. "Erdoğan PKK’nın istediğini yapıyor” dedi.


ERDOĞAN PKK’NIN İSTEDİĞİNİ YAPTI


“Bugünkü söylemle bir şey elde edilemez. Bunlar 1990’larda denendi. Şu son birkaç ay içinde yükselen terörün amacı Tayyip Bey’in bugünkü söylemini sağlamaktı. Terör amacına ulaşmış oldu. Bakın artık terörden bahsetmiyoruz. Geçmişte de böyle olmuştu. Ne zaman terör çözüm aşamasına geldiyse, aynı şey oldu.”


ERDOĞAN’IN SÖYLEMİYLE OY ALINMAZ


Ancak Fehmi Koru bir polemiği bitirirken diğerini ateşledi Erdoğan’ın Güneydoğu’daki söylemini doğru bulmayan Koru “Herhalde bu yolla oy alacaklarını düşündükleri için bu söyleme gittiler ama çok saf olmadıkça bu yolla oy alamayacaklarını görmek lazım…” dedi.


SEÇİMİN SONUCUNU SAKATLAYACAK


Koru sözlerine şöyle devam etti:


“Beni en çok endişelendiren Ak Parti’nin bu söylemle, buna uygun adaylarla gideceği yerel seçimlerde 22 Temmuz başarısını tekrarlayamaması… Çünkü bence Güneydoğu’dan kaynaklanan sorunla ilgili çözüm arayışlarının herkesi mutlu edecek bir sonuca ulaşması için Ak Parti’nin orada sandıkta iyi bir sonucu ulaşması kanaatindeyim…Bu belki de bugüne kadar cesaret edilemeyen pek çok tedbirinin, pek çok yeni adımın da atılmasını gerektirecek. 29 Mart seçimlerinde Ak Parti’nin o bölgede başarılı olmasını istiyorum. Ak Parti bu seçimin sonucunu sakatlayacak bir yolda ise herkesin çaba göstermesi lazım. Ak Parti’nin içindekilerin gerilimi tırmandırmak yerine bu şansı değerlendirmesi lazım.


TÜRKÖNE: 29 MART ÇOK ÖNEMLİ


Prof. Dr. Mümtazer Türköne ise yaptığı açıklamada 29 Mart seçimlerinin Kürt sorunu açısından hayati bir öneme sahip olduğunu ve AKP'nin başarması halinde PKK'nın Kürt sorunu üzerindeki tekelci yapısının sona ereceğini belirtti. NTV


 


 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler