YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kömürcü: Boşverin bunları, önümüz açık"
Kömürcü: Boşverin bunları, önümüz açık"
Kömürcü: Boşverin bunları, önümüz açık"
15 Temmuz 2008 / 08:15 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Medyanın Ergenekon yengesi adını taktığı Gülay Kömürcü, Akşam gazetesinden kovuldu. Bu şok gelişmede Kömürcü'nün sürpriz evliliği ve yeni açıklanan Ergenekon iddianamesi etkili oldu. Kömürcü ise kovulmayı pek kafaya takmış görünmüyor.


Güler Kömürcü, Ergenekon soruşturması kapsamında ocak ayında gözaltına alınmış, daha sonra serbest kalmıştı. Akşam gazetesi bu olaydan sonra beklenenin aksine yazarına sahip çıkmıştı.


Ancak Kömürcü'nün geçen hafta Tekirdağ cezaevinde sürpriz bir nikahla Ergenekonun tutuklu sanığı emekli Yüzbaşı Mehmet Z.Öztürk ile evlenmesi bardağı taşırdı. Kömürcü'ye gazetesi bu kez kapıyı gösterdi.


Gazeteciler.com'un telefonla ulaştığı Güler Kömürcü, henüz işten çıkarılma kararının kendisine iletilmediğini söyledi. Kovulmayı pek kafaya takmayan Kömürcü, "Boşverin bunları, önümüz açık. Daha çok güzel şeyler yaşacağız" dedi.


Akşam gazetesinin Kömürcü ile yollarını ayırma kararında Ergenekon iddianamesinin açıklanması da etkili oldu. Bilindiği gibi tutuklu ve tutuksuz sanıklar, terör örgütü kurmak ve üyesi olmak suçundan yargılanacaklar.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler