YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koç’a yandaşlık yapan Taraf’a kıyak!
Taraf gazetesi bugünkü manşetinde KOÇ’a taciz yandaşa kıyak başlığını kullandı ancak gazetedeki reklamları görenler o başlığı şu şekilde yorumladı: Koç’a yandaşlık yapan Taraf’a kıyak!
Koç’a yandaşlık yapan Taraf’a kıyak!
27 Eylül 2013 / 11:57 Güncelleme: 27 Eylül 2013 / 14:05

Taraf Gazetesi, bugünkü manşetine bir televizyon kanalına yapılan 'kıyağı' taşıdı. Ancak yaptığı haberin yanında tam sayfa Koç Holding’in sahibi olduğu beyaz eşya firması Arçelik’in reklamının olması dikkat çekti. Ayrıca gazetede KOÇ Holding’in sahibi olduğu FIAT’ın da yarım sayfa reklamı vardı.

Gazete, bu konuyu bugünkü bir televizyon kanalına vergi kıyağı yapıldığı iddiasını manşetine ’Koç’a taciz, yandaşa kıyak’ şeklinde taşımıştı.

Taraf gazetesinin bugünkü iddiasına göre, Maliye Koç Holding’in üzerine vergi müfettişlerini gönderirken Hükümete yakın olan TV kanallarına kıyak geçiyor. İddialar göre: Kanal A televizyonunun da sahibi olan Kaya kardeşlerin, Elektromed firmasında inceleme yapan Maliye ekipleri 135.6 milyon liralık vergi kaybı tespit etti. Önce firmaya ceza kesildi. Firma cezaya karşı Maliye’den uzlaşma talep etti. Maliye Bakanlığı’na bağlı Merkezi Uzlaştırma Kurulu firmanın uzlaşma başvurusunu kabul etti.

Haberin KOÇ Holding ile hiçbir alakası olmamasına rağmen KOÇ Holding’i savunmak amacıyla” KOÇ’a taciz yandaşa kıyak” başlığını kullanarak Hükümet’in KOÇ Holding’e adeta haksızlık yaptığını iddia etti.

Maliye uygulamalarındaki çelişkinin son örneği bir dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sayaç ihalesini alan Ahmet ve Mustafa Kaya kardeşlere ait bir firmaya yapılan olağanüstü vergi indirimi oldu.

İşte Bugünkü Taraf gazetesinin söz konusu manşeti ve gazetedeki reklamlar:

taraf_rek.jpg

taraf_rek2.jpg

ROTAHABER

 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler