YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kaset yerli yabancı ekip işi"
"Kaset yerli yabancı ekip işi"
13 Mayıs 2011 14:32
Kaset skandalının ardından canlı yayına çıkan ilk MHP'li üst düzey yöneticisi olan Mehmet Ekici'den önemli açıklamalar...Kasetin yerli yabancı ekip işi olduğunu savunan Ekici "Bu operasyon MHP'ye değil AKP'ye oy kaybettirecek"dedi.

Kanal A Haber Merkezi- Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A daki “Görüş Farkı” programına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, 4 parti yöneticisinin istifasına yol açan ‘kaset skandalı”na ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Kasetin yerli-yabancı bir ‘ekip’işi olduğunu iddia eden Ekici, “MHP, bu organizasyonun ne olduğunu biliyor. Seçimden sonra açıklayacağız” dedi. Kasetin içeriğini asla savunmadıklarını bu durumun MHP’de kısa süreli ‘travma’ya yol açtığını da kaydeden Ekici, vatandaşın kaset skandalından dolayı MHP’ye bakışını ise ilginç bir şekilde değerlendirdi:” Şerefle geziyoruz, her yerde alkışlanıyoruz. İnanın halkın gündeminde bu yok. Halk bu oyunun ne amaçla oynandığını fark etti. İçeriğine elbette halk da biz de katılmayız..MHP’lilerin öyle boynu büyük filan değil. Bu operasyon göreceksiniz MHP’ye değil AKP’ye oy kaybettirecek”
    
"Kaset operasyonu yerli-yabancı organizasyonu"

Kaset skandalının ardından canlı yayına çıkan ilk MHP üst düzey yöneticisi olan Mehmet Ekici,” Bu işin altında çapanoğlu dışında her şey var” dedi. Görüntülerin çekildiği evin MHP milletvekiline ait olduğunu söyleyen Ekici, olayın sıradan ve basit olmadığını vurguladı. Ekici, “İnsanları takibe almışlar, gizlice mekanlarına girilmiş, ses,kayıt cihazları ustalıkla yerleştirilmiş ve yayınlamak için zamanı beklenmiş. En az 3–4 aylık görüntüler. Bu bir ekip çalışması… Stratejisi, politikası olan bir organizasyon…Bu işler yerli, yabancı konsorsiyum oluyor” diye konuştu.
 
"Kimin yaptığını biliyoruz, seçimden sonra açıklarız"

Mehmet Ekici, parti yöneticilerinin karıştığı kaset skandalını kimlerin , ne amaçla çekip yayınladığını bildiklerini de savundu. Ekici, MHP bu organizasyonun ne olduğunu biliyor. Şu anda söylemeye mezun değilim. Biz tahminle konuşmayız. Zamanı geldiğinde ispatlarız. Seçim görülmeli. MHP , halk desteğini almalı, bunların daha rahat konuşulacağı ortam gelecektir” diyerek 12 Haziran seçimleri sonrasını adres gösterdi.

MHP’nin Kürt, Ermeni açılımları ve global politikalara karşı ‘milli duruşu” nedeniyle hedef haline getirildiğini öne süren Mehmet Ekici, kasetlerin MHP’nin seçim başarısını gölgeleme ve Meclis dışı bırakma amaçlı olduğunu savundu. Ekici,””Hesap edemedikleri şu var. MHP, civa gibi bir partidir. Özgül ağırlığı fazladır. MHP, kolay yutulacak lokma da değildir. Emekli paşalara benzemez. Onlara yapılan operasyon MHP’ye yapılamaz. MHP, yanlışlardan ders çıkararak yoluna devam eder”

"PKK’nın fikir ahlakı varmış!"

MHP milletvekillerinin internete düşen kaset görüntülerine PKK’da tepki göstermiş ve özel hayatın ihlalinden dolayı AK Parti’yi suçlamıştı. PKK’nın bu tavrını değerlendiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici ilginç bir yorumda bulundu:” Demek ki kendilerine özgü fikir ahlakları, namusları var. Takdir duygusuyla söylemiyorum ama kendi içlerinde tutarlı fikir namusu var demek ki”

 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler