YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanal a'ya bir ödül daha...
Kanal a'ya bir ödül daha...
Kanal a'ya bir ödül daha...
26 Mayıs 2008 / 19:42 Güncelleme: 27 Mayıs 2008 / 00:00

Kanal a Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın hazırlayıp sunduğu Gündem Ankara, Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından verilen Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı 2007 Yılı Ödülü'ne layık bulundu. Alper Tan, ödülünü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün elinden aldı.


GÜNDEM ANKARA'YA BİR ÖDÜL DE RTÜK'TEN


RTÜK'ün bu yıl ikincisini düzenlediği Türkçe'nin Doğru ve Güzel Kullanımı Ödülleri için, Türk Dil Kurumu Başkanı Profesör Doktor Şükrü Haluk Akalın başkanlığında toplanan seçici kurul, yaklaşık 170 yayın arasından 6 dalda 25 programı ödüle layık buldu.


Törene ev sahipliği yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, basın yayın organlarında Türkçe'yi doğru kullanmanın yalnız ülkemiz için değil, dünyanın dört bir yanında bu yayınları takip eden Türk kökenli topluluklar için de hayati önem taşıdığına işaret etti.


Cumhurbaşkanı Gül, "Bu sadece Türkiye içinde değil, Türkiye dışında da dediğime göre değişik şivelerde konuşan bütün Türk dünyası bu süre içerisinde de ister istemez tek bir şiveye, tek bir aksana ve tek bir Türkçe konuşmaya yönelecektir. Burada da çok büyük sorumluluk var ve herhalde bunun merkezi de Türkiye olacak.” Dedi.RTÜK tarafından ödüle layık bulunan Gündem Ankara'nın ödülünü, Kanal a Genel Yayın Yönetmeni ve Gündem Ankara'nın yapımcı-sunucusu Alper Tan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den aldı.


 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler