YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kağıt yolsuzluğu, petrol kaçakçılığı ve şimdi de r
Kağıt yolsuzluğu, petrol kaçakçılığı ve şimdi de r
Kağıt yolsuzluğu, petrol kaçakçılığı ve şimdi de r
14 Ekim 2008 / 18:34 Güncelleme: 14 Ekim 2008 / 00:00

Aydın Doğan'a ait Petrol Ofisi'nin Ali Ağa'daki  tesislerinden kötü kokular yükseliyor. Doğan'ın yurtdışından ithal ettiği akaryakıtı getirdiği Petrol Ofisi iskelesinin de kaçak olduğu ortaya çıktı.


Limanlar bölgesindeki kaçak iskele konum açısından bölgenin en önemli yerinde. İskelenin bulunduğu alanda deniz derinliği 50 metreyi aşıyor.
Böylece yüksek tonajlı petrol yüklü gemiler bile çok rahatlıkla bu iskeleye yanaşıp yükünü boşaltabiliyor..


Aydın Doğan Aliağa'daki Petrol Ofisi tesislerini 2000 yılında Özelleştirme İdaresi'nden satın aldı. Doğan'a akaryakıt yüklü gemilerden milyonlarca dolar kazandıran iskele tam 8 yıldan bu yana ruhsatsız; kaçak bir şekilde denize uzanıyor. Aliağa'da kamuya ait bir çok tesis son yıllarda teker teker özelleştirildi.


Örneğin TÜPRAŞ 2005 yılında özelleştirildikten sonra iskelesine ruhsat almak üzere başvurdu. Petkim'de� Ama Aydın Doğan kaçak iskelesinin ruhsat başvurusu için yıllarca bekledi


Daha sonra başvuruda bulundu. Doğan'ın başvurusu  Bakanlık'ta. Danıştay kararına göre Bakanlığın Belediye'den olur alması gerekiyor.. Ancak Aydın Doğan boş durmuyor. Hem kendisi hem medyası Aliağa'ya büyük ilgi gösteriyor.


Bu ilginin arkasında ne var?


43 bin nüfuslu bir ilçenin belediye meclisindeki tartışmalar niçin Doğan medyasında manşete taşınıyor? Doğan medyası Aliağa Belediyesi'ni neden hedef seçti?


Aydın Doğan'ın son aylarda neden Aliağa'ya gidiyor ?
Doğan için Aliağa'daki iskele neden bu kadar önemli?

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler