YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Gülay Göktürk'ün yeni adresi
İşte Gülay Göktürk'ün yeni adresi
10 Eylül 2014 14:12
Bugün Gazetesi'ndeki görevinden ayrılan gazeteci Gülay Göktürk'ün yazılarına hangi gazetede devam edeceği merak edilirken ilk iddia Melih Altınok'tan geldi. Melih Altınok, Gülay Göktürk'ün Akşam Gazetesi'ne gideceğini iddia etti.

Bazı kaynaklardan bu bilgiyi aldıklarını belirten Melih Altınok, kaynağını "İyi haber alan kaynaklara yakın kaynaklar" (Taraf Gazetesi'nin eleştirilen yayın politikasına atıf) diye açıkladı.

Eleştirel gazeteciliğin örnek isimlerinden biri 

'Yolun sonu' başlıklı bir yazı yazmış Gülay Göktürk ve "36 yıllık gazetecilik yaşamımın yeni bir dönüm noktasındayım. 10 yılı aşkın bir süredir yazdığım gazeteye ve siz okurlarıma veda etme günü geldi" demiş. Açıkçası biz bunu bekliyorduk. Gülay hanımın, gazetenin yayın politikasına muhalif bir duruşu vardı. Gülay hanım, eski sol düşünceden gelen, bugün liberal konumda olan ve eleştirel gazeteciliğin örneklerinden bir isim.

Akşam Gazetesi kazandı, Bugün Gazetesi kaybetti 

Gülay hanım undan sonra Akşam Gazetesi'nde yer alacak ve bildiğim kadarıyla gazetenin yapımına da katkı sağlayacak. Gülay hanım çok yetkin bir gazetecidir ve vicdanından,tecrübesinden ve gördüğü doğruları söyleme özgürlüğünden feragat etmeyeceğini herkes bilir. Akşam Gazetesi kazandı, Bugün Gazetesi kaybetti.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler