YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul kara teslim olacak!  ​
İstanbul kara teslim olacak! ​
26 Aralık 2015 05:50
Meteorolojik veriler ışığında buna göre İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova ile Karadeniz'in tamamı yüzde 60 olasılıkla yeni yıla karla girecek.

Yeni yıl 2016 için sayılı günler kala Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından haftalık hava tahminlerine ilişkin son raporu yayınlandı.

 Ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü uzmanları, "Yüzde 60 ihtimal bizim için güvenilirliği düşük bir seviyedir. En doğru tahmini Pazartesi günü yapabileceğiz" uyarısı yapıldı.

 Meteoroloji yetkilileri taafından edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin yeni yıla karlı mı karsız mı gireceğine ilişkin tutarlı bir tahmin yapabilmek için pazartesi gününün beklenmesi gerektiğinin altını çizdiler. 

SÜRE UZADIKÇA TUTARLILIK AZALIYOR

7 günlük tahminlerine göre Marmara'nın doğusu ile Karadeniz'in tamamı için perşembe gecesi ve yeni yılın ilk günü kar yağışı beklediklerini belirten uzmanlar, "İlk üç günlük tahminlerimizin tutarlılığı yüzde 85 iken, bu oran ilk 3-5 gün aralığında yüzde 70'e; 5-7 gün aralığında ise yüzde 60'a düşüyor. Dolayısıyla vatandaşlarımıza daha kesin bir tahmin için Pazartesi haritalarımızı beklemelerini öneriyoruz. Çünkü yağışlı sistem Kafkaslar'a kayabileceği gibi; bizi pas geçerek Balkanlar üzerinden İtalya'ya da gidebilir. Ne olacağını Pazartesi söyleyebiliriz" diye konuştu.

İstanbul'da çarşamba ve yılbaşı günü, 31 Aralık perşembe  karla karışık yağmur, 1 Ocak cuma günü ise kar bekleniyor.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler