YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden SHOW'a tepki
Bostancı'da çıkan çatışmada şehit olan Emniyet Amiri Balaban haberine yalanlama
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden SHOW'a tepki
30 Mayıs 2009 / 15:36 Güncelleme: 30 Mayıs 2009 / 00:00

Emniyet'ten Ali Kırca'ya yalanlama  
  
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ''Bostancı'daki çatışmada Emniyet Amiri Semih Balaban'ın şehit olmasına, yanındaki özel harekat polisinin silahından çıkan kurşunun neden olduğu'' yönündeki haberi yalanladı.  
  
Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, ''dünkü Show TV ana haber bülteninde, 27 Nisan 2009 günü Bostancı'da bir hücre evine yapılan operasyonda teröristle girilen silahlı çatışmada Emniyet Amiri Semih Balaban'ın şehit olmasına, yanında bulunan bir özel harekat polisinin silahından çıkan kurşunun neden olduğu, olayın kriminal raporuyla belgelendiği ve bahsi geçen polis memurunun açığa alındığı şeklinde 'tamamen yalan ve düzmece' bir habere yer verildiğinin görüldüğü'' kaydedildi.


Açıklamada, ''Yalan haberde belirtilen şekilde herhangi bir kriminal raporu bulunmamaktadır, polis memuru da açığa alınmamıştır. Söz konusu haberi sunan Ali Kırca, hazırlayanlar, yayınlayanlar ve TV kanalı hakkında avukatlarımız vasıtasıyla yasal yollara başvurulacağı hususu kamuoyunun bilgisine sunulur'' ifadesi kullanıldı.
 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler