YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İslam karşıtı yayın yapan Fox'a dava açılıyor!
Paris Belediye Başkanı Hidalgo, Charlie Hebdo katliamının ardından 'kutuplaştırıcı' haberler yapan Fox News kanalına dava açacağını söyledi.
İslam karşıtı yayın yapan Fox'a dava açılıyor!
21 Ocak 2015 / 15:07 Güncelleme: 21 Ocak 2015 / 15:42

CNN'den Christiane Amanpour'la konuşan Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Amerikan Fox News kanalının katliamdan sonra 'kutuplaştırıcı' haberler yaptığını söyleyerek İslam karşıtı yayınlardan dolayı yargıya başvuracaklarını söyledi.

Hidalgo, "Bize hakaret edilirse, imajımız zedelenirse, dava açmamız gerekir. Sarf edilen o sözlerin geri alınması için sanırım mahkemeye gideceğiz. Paris'in imajı ve Paris'in itibarı konusunda önyargılı davranıldı" dedi.

"Paris'te şeriat bölgeleri var" haberi

Fox News programcısı Sean Hannity 7 Ocak'ta yaptığı programda, başta Paris olmak üzere Avrupa 'nın birçok yerine Müslüman akını nedeniyle 'girilemez bölgeler' oluştuğunu, polis ve hükümet yetkililerinin bile giremediğini iddia ettiği bu bölgelerin şeriatla yönetildiğini ileri sürmüştü.

Bundan birkaç gün sonra da aynı kanalın programcısı Jeanine Pirro'nun konuk ettiği Steve Emerson adlı yorumcu da, Müslüman yoğunluğunun fazla olduğu Paris gibi kentlerde bazı bölgelerde şeriat mahkemeleri kurulduğunu ve polisin dahi buralara karışamadığını iddia etmişti. 

ulan ne davasi. hiristiyansiniz ikinizde
 // xelilov celal
siz ancak muslumani ezersis. bir birinizi asla. geri zekalılar. islam dusmanlari...
21 Ocak 2015 17:32
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler