YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İskender mahkemede itiraf etti
İskender mahkemede itiraf etti
19 Kasım 2009 14:01
Özal'ın öldürülmesi için zehirli portakallar Köşk'e sokuluyor

Türkiye'nin yakın tarihine ışık tutucak önemli olayları konu edinen Kurtlar Vadisi Gladio, yarın vizyona giriyor. Filmin galası dün akşam, Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı. Yönetmenliğini Sadullah Şentürk'ün, senaryosunu Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan'ın yazdığı filmin galasına ilgi çok büyüktü. Muhteşem geceye aralarında çok sayıda ünlü konuğun da yeraldığı 4 bin kişi katıldı.

Filmde, 'Kurtlar Vadisi Pusu' dizisinin önemli karekteri İskender Büyük'ün hayat hikayesi ekseninde Türkiye yakın tarihinin önemli olaylar anlatılıyor. Filmde bir derin devlet ajanının (İskender Büyük), yıllar boyu hizmet ettiği Gladio ile hesaplaşma hikayesi anlatılıyor.

SUİKAST EMRİ İKİ NUMARADAN

Gladio yapılanması ve Türkiye'de son dönemde yaşanan olaylara Gladio'nun etkinsinin anlatıldığı filmde Turgut Özal'ın ölümü ve Gladio ilişkisi anlatılıyor. Filmde Özal'ın ölmediği öldürüldüğü İskender Büyük tarafından mahkemede itiraf ediliyor. Görev, Gladio'nun Türkiye'deki 2 numarası tarafından veriliyor. Özal'ın zehirlenmesi için zehirli portakallar kasalarla Köşk'e sokuluyor. Özal koşu bandındayken içtiği portakal suyundan dolayı yere düşerek hayatını kaybediyor. (Yeni Şafak)

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler