YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irkçılık tartışması büyüyerek devam ediyor İZLE
Ruşen Çakır,Hürriyet'ten bir yazarı ırkçılıkla suçlamıştı
Irkçılık tartışması büyüyerek devam ediyor İZLE
13 Mayıs 2009 / 16:39 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

"Ertuğrul Özkök De Irkçı"
Ruşen Çakır önce Hürriyet'ten bir yazarı ırkçılıkla suçlamıştı. Savunma geldi. Çakır, şimdi de çalıştığı grubun tepe yöneticisi Ertuğrul Özkök'ü ırkçılıkla suçladı.
 
“Mardin’deki katliam oldu çünkü onlar Kürt’tü” tartışması sürüyor..


Irkçılık tartışması büyüyerek devam ediyor.. Bir kaç gündür süren tartışma bugün Ertuğrul Özkök’ün köşe yazısı ve Ruşen Çakır’ın ona verdiği yanıtla sürüyor.


HÜRRİYET YAZARI IRKÇILIK MI YAPTI ?


Hürriyet yazarı Hadi Uluengin bir yazısında “Mardin’deki katliam oldu çünkü onlar Kürt’tü” şeklinde özetlenebilecek ifadeler kullanmıştı.


RUŞEN ÇAKIR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ !


Vatan gazetesinden Ruşen Çakır, Uluengin’in bu yazısını “ırkçı” olarak tanımlamıştı. Uluengin de kendisine yönelik bu eleştirilere yine çeşitli yazılarla yanıt vermeye çalışmıştı.


BUGÜN ÖZKÖK ARAYA GİRDİ; “ESAS ONLAR IRKÇI”


Bugün de Ertuğrul Özkök “Bizim mahalleye sığın Hadi’ciğim” başlıklı bir yazı ile Hadi Uluengin’e sahip çıktı. Özkök, başta Ruşen Çakır olmak üzere Uluengin’e karşı çıkan bir kaç yazarı ırkçı olmakla suçladı:


“Töre cinayetleri ‘B-i-r K-ü-r-t m-e-s-e-l-e-s-i-d-i-r.’ Ben bunu daha iki yıl önce yazdım ve Kürt kesiminde epey çarmıha gerildim. Ama ne oldu, sonradan bazı Kürt kuruluşlarında bile, ‘Evet bunda doğruluk payı var’ diye özeleştiriler yapıldı. Töre cinayeti yüzde yüz bir Kürt meselesidir.. Nasıl ki, ‘vendetta’ bir zamanlar Sicilya’nın sorunu idiyse, töre cinayetleri de, Türkiye’nin güneydoğusundan ülke sathına yayılan bir sorundur..”


RUŞEN ÇAKIR: ERTUĞRUL ÖZKÖK DE IRKÇI


Bu sabah NTV’deki canlı yayında konuşan Ruşen Çakır, Uluengin’e sahip çıkan Özkök için de “ırkçı” dedi.ŞİMDİ NE OLACAK ?


Şimdi Ertuğrul Özkök'ün yarınki yazısı merak ediliyor. Özkök'ün Çakır'a yanıtı nasıl olacak? Bekleyip görelim..


işte o konuşma...


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN


MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler